کد خبر: ۱۰۵۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
فرمانده سپاه ممسنی
نشست نهضت روشنگری کارگران و استاد کاران ساختمانی به مناسبت هفته کار . کارگر و با موضوع انقلابی گری در حسینیه عشقان ثارالله شهر نورآباد برگزارگردید .
به گزارش تنویرسپاه ناحیه ممسنی

این نشست که به همت حوزه مقاومت بسیج کارگری ناحیه نورآبادممسنی برگزار گردید ، سرهنگ دوم پاسدار امید نصیبی فرمانده سپاه ناحیه ممسنی درابتدا با اشاره به اهمیت و جایگاه کارگر در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود : بوسه زدن پیامبر مکرم اسلام بر دستان ابو ایوب انصاری این اهمیت را بر همه آشکار می کند که کارگر در مکتب اسلام از موقیعت و جایگاه بسیار والایی برخوردار است بنابراین امروزه اگر مواظب باشیم در زندگی روزمره مان که این رزق حلالی که به دست می آورید، استفاده صحیح و بجا و متناسب با شرع اسلام باشد این همان دستی است که پیامبرگرامی اسلام بر آن بوسه زده است .


نصیبی در ادامه به نقش کارگران در تمامی صحنه های انقلاب وجامعه اشاره کرد و  گفت : شما کارگران خواه یا ناخواه بخش بزرگی از جامعه امروزی را تشکیل می دهید نه در این زمان بلکه در زمان های صدر اسلام ، بنیه اصلی اجتماع را کسانی تشکیل می دهند که در کف جامعه هستنداگر کسی نباشد که کارها را تشریح کند نظم جامعه به مشکل بر می خورد ، لذا امروز تمام دست اندرکاران اجرایی کشور در پیشگاه خداوند مسئولند اگر نخواهند احقاق حق کنند وبه فکر قشر کارگر نباشند و این یک وظیفه اصلی است .


فرمانده سپاه ممسنی  در ادامه  با بیان اینکه بی تفاوتی مردم در تشکیل حکوت دینی و مردم سالاری دینی بسیار مهم است ، تصریح کرد : ما در آستانه یک امر بسیاربسیار مهم قرار داریم - انتخابات - اگر بخواهیم تشریح وضعیتی بکنیم راهی نداریم جزاینکه برگردیم به تاریخ اسلام ، بزرگوران نقش خودمان را دست کم نگیریم . در نظام مردم سالاری دینی که مصداق آن نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، که این انقلاب بعد از1400سال توسط حضرت امام خمینی (ره) بر مبنای حکومتی پیامبر گرامی اسلام بنا نهادهشد و امروز توسط مقام معظم رهبری در جهان امروزی دارد هدایت می شود و این انقلاب بعد از 1400 سال خلع بوجود آمد ، یعنی 1400 سال این اصلا به معنای امروزی حاکمیت نداشت . یعنی دین و حکومت اسلامی به معنای امروزی نبود اما سوال اینجاست که چرا بوجود نیامد ؟ به علت بی تفاوتی اقشار جامعه -  چرا اقدام نشد؟ چرا بعد از پیامبر گرامی اسلام مسائل و مشکلاتی بوجود امد ؟ به این دلیل بود که بسیاری از مردم یا همه مردم چسپیدند به زندگی خودشان و گفتند به دیگران چکار داریم ! مشکل جامعه اینجور بود .


وی در ادامه خاطر نشان کرد : شما فکر نکنید در جامعه اسلامی که حادثه تلخ عاشورا بوجود آمد آیا مردم نماز نمی خواندند ؟ آیا کسانی نبودند که داعیه دینداری داشته باشند ؟ نه ، همه ی این ها بود بسیاری از اشخاص آن روز مکنت اجتماعی داشتند ، اما نسبت به مسائل دینی بی تفاوت بودند به همین جهت جریان حادثه تلخ عاشورا و امثال آن پیش آمد ، این به این علت بود که مردم احساس تکلیف نکردند ، مردم در تصمیم گیری خودشان دقت نکردند . عزیزان این مردم هستند که تصمیم می گیرند و نتیجه آن را در مسائل ساز و کار اجرایی کشور خواهند دید .  نباید مسائل را به گردن حاکمیت بیندازیم مردم درتصمیم گیری نقش مهمی دارند . اگر انتخاب مردم با ظرافت باشد ، آگاهانه باشد ،مبتنی بر انتخاب بهترین نوع افراد باشد مدیریت در هر سطحی که باشد خوب پیش می رود.


فرمانده سپاه ممسنی در ادامه اضافه کرد : امروز در جامعه ما بحث این نیست که چه کسی رئیس جمهور بشود وچه کسی نشود، بحث این است که یک کسی باشد که نسبت به مسائل عالیه نظام ، مسائل مردم ، منفعت و معیشت مردم ، سیاست های کلی نظام و در مقابله با استکبار جهانی بایستد . اگر امریکا توانسته است در طول این 40 سال خال نظام جمهوری اسلامی را در کوره کرده بود . ولی به برکت ولایت ، به برکت شهدا ، به برکت شهدا ، به برکت اقتدار نظام ، به پشتوانه نیروهای مردمی ، نظامی ،انتظامی ، ارتش و  بسیج نمی تواند بیاید .لذا لزومی ندارد که کسی از از استکبار و هیمنه استکبار بترسد .


وی با شاره به اهمیت مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه درانتخابات افزود : امروز هیچ زمانی نباید به مردم تحمیل کرد که آنان به فلان کس رای بدهند یا ندهند ، مردم خودشان یکی باید مشارکت حداکثری داشته باشند که این عمده اقتدار نظام را در سطح بین المللی بالا می برد و اما مرحله بعدی انتخاب آگاهانه است یعنی کسانی انتخاب شوند که درد محرومیت مردم راچشیده باشند که تاریخ صدر اسلام و تاریخ انقلاب موید این جریان است و هرکسی که باتقواتر ، دلسوز تر ،وفادار تر ، متعهد تر به نظام و شعارهایش، انقلابی تر ، مدیریت جهادی تر در نظام باشد باشد کار مردم بهتر پیش می رود . و مردم باید چنین فردی راانتخاب نمایند .


نصیبی در ادامه با اشاره به نقش و و جایگاه کارگران در تمام یصحنه های انقلاب و اهمیت تفکر انقلابی تصریح کرد : امروز نقش شما کارگران در همه صحنه ها بالاخص انتخابات و تصمیم گیری بسیار بسیار با اهمیت است ، نکند نقش خودتان را نادیده بگیرید ، کم اهمیت بگیرید و بگویید به ما چه ربطی دارد ، باید بیایید درصحنه عمل و تفکرات انقلابی را تقویت کنید . امرزو تقویت تفکر انقلابی یعنی پا پس کشیدن امریکا ، یعنی ترویج اقتصاد مقاومتی ، یعنی به کار انداختن تولید ، اشتغال ورونق اقتصادی ، یعنی رسیدن مردم به حق خودشان ، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند رفع مشکلات نظام جامعه اسلامی نه در وابستگی به غرب می باشد ، نه در واردکردن کالا از غرب می باشد بلکه دراتکا به فرهنگ خودی است ، به توان خودی است ، به رونق تولیدات خودی است .


وی در ادامه افزود : مواظب باشیم تا سبک زندگی اسلامی ما تحتتاثیر قرار نگیرد که متاسفانه جنگ نرم دشمن این اقدام را انجام داده است و حتیخانواده های ما مواجه هستیم با بعضی از این اقدامات جنگ نرم دشمن که اید با تفکرانقلابی ،با معنویت ، با روآوردن به فرهنگ بسیجی و تفکر بسیجی این را درست کرد .


فرمانده سپاه ممسنی به اهمیت بصیرت در بین خواص و اقشارمختلف جامعه اشاره کرد و گفت : جامعه اسلامی هر بلایی که به سرش آمده است از خواصآن جامعه بوده است – خواص یعنی چه ؟ یعنی کسانی که راه را به مردم نشان می دهند یعنی انگشت اشاره می کنند طرف مردم ، مردم هم عوامند ، احساس می کنند این راه درست است به سراغش می روند . در تاریخ اسلام هم اگر دقت کنید شخصیت هایی چون ابن ابی وقاث و عمر بن سعد از نمونه خواص بی بصیرت هستند که منجر به حوادث و جنایات بزرگیدر جامعه اسلامی شدند .


نصیبی در پایان خاطر نشان کرد : الگوی اشرافی گری نمی تواند در جامعه کار مردم را به پیش ببرد ، الگوی رفاه طلبی و مدیریت کلاسیک فایده ای ندارد . این را باید برای مردم ، امروز تشریح کرد تا در انتخاب خود ودر تصمیم گیریخود این موارد را دقت کنند تا رئیس جمهوری انتخاب شود که مشکلات جامعه را بهتربتواند حل و فصل نماید .


 

نام:
ایمیل:
* نظر: