يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
berooz
۱۷:۱۶:۱۰
آخرین اخبار
کد خبر: ۱۰۸۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
فرمانده سپاه فجر:
سردار غیاثی گفت: رسالت مهم فرماندهان واحد بسیج دانش آموزی در مدارس ترویج روحیه بسیجی و انقلابی در جامعه دانش آموزان کشور است.
به گزارش تنویر، آئین افتتاح دوره تربیتی تشکیلاتی یاوران ولایت با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس و سردار علی فضلی در جمع فرماندهان واحدها و دانش آموزان عضو بسیج دانش آموزی از سراسر استان فارس در شیراز برگزار شد.


سردار غیاثی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه برگزاری این دوره تربیتی آغاز یک حرکت تاثیرگذار فرهنگی در سطح مدارس است، گفت: دانش آموزان فرمانده واحد طِی این دوره آموزشی با سیاست ها و راهبردهای بسیج دانش آموزی آشنا شده و با مهارت افزایی در حوزه تشکیلاتی آمادگی خود را برای حضور در عرصه مدیریت واحد و شرکت در فعالیت های بسیج دانش آموزی ارتقاء می دهند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان هدف اصلی جنگ نرم فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی هستند، گفت: ترویج روحیه بسیجی در جامعه بخصوص در اذهان نسل نوجوان و جوان علاوه بر اینکه بهترین راهکار مقابله با جنگ نرم فرهنگی است بلکه نسل جوان کشور را از آسیب های اخلاقی و اجتماعی مصون می دارد.


فرمانده سپاه فجر با تاکید بر لزوم هوشیاری معلمان و مسئولان آموزش و پرورش کشور نسبت به طرح های آموزشی، خاطرنشان کرد: سند 2030 یکی از مهم ترین راهبردهای استکبار جهانی برای نفوذ و تاثیرگذاری بر اذهان نسل آینده کشورها بخصوص دانش آموزان است و با سبکِ زندگی ایرانی - اسلامی مغایرت کامل دارد.

وی با بیان اینکه مدارس تاثیرگذارترین نهادهای اجتماعی پس از خانواده بر شخصیت انسان هستند، گفت: تشکیلات بسیج دانش آموزی در مدارس توسط دانش آموزان نمونه و برتر بسیجی اداره می شود و رسالت مهم فرماندهان واحد بسیج د انش آموزی در مدارس ترویج روحیه بسیجی و انقلابی در جامعه دانش آموزان کشور است.

سردار غیاثی با تاکید بر اینکه  بسیج دانش آموزی باید قلب تپنده برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در سطح مدارس باشد، گفت: دانش آموزان بسیجی پرچم داران فرهنگ انقلابی در آموزش و پرورش هستند و رمز موفقیت آنان در تحقق این رسالت مهم ولایتمداری، اخلاص در عمل و اخلاق حسنه در ارتباط با سایر دانش آموزان است.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع پرورش شخصیت در کنار فعالیت های آموزشی در مدارس کشور، گفت: موضوع پرورش شخصیت نوجوانان در مدارس یک پیش نیاز مهم برای تحقق جامعه اسلامی و تربیت یک نسل تاثیرگذار انقلابی برای در دست گرفتن پُست های مدیریتی آینده کشور است.

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر اهمیت همکاری و تعامل مسئولان آموزش و پرورش و سازمان بسیج دانش آموزی، گفت: آموزش علوم روز توام با پرورش شخصیت انقلابی نسل نوجوان و جوان کشور حرکت در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و نهضت جهانی انتظار است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان همواره سه مسئله تحصیل، تهذیب و ورزش را در دوران نوجوانی و جوانی مدنظر داشته باشند، گفت:  اُنس با قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) و برنامه ریزی دقیق در فعالیت های علمی رموز دستیابی به موفقیت هستند.


سردار غیاثی با بیان اینکه اردوهای جهادی بسیج دانش آموزی بهترین عرصه برای خودسازی معنوی و آگاه سازی دانش آموزان است، خاطرنشان کرد: سلامت فردی، اجتماعی و اقتدار و امنیت پایدار آیندۀ کشور در گروءِ تربیت یک نسل مومن و انقلابی است و آموزش و پروش مبدا اصلی تحولات در کشور است.

شرح تصویری این مراسم را اینجا ببینید.
نام:
ایمیل:
* نظر: