شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
berooz
۲۲:۳۳:۲۸
کد خبر: ۱۱۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۶
سرهنگ پاسدار حمید رضاطحانی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه داراب با صدور پیامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار تنویر در داراب، سرهنگ پاسدار حمید رضاطحانی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه داراب با صدور پیامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:


با سلام

رمضان طلعيه ميهماني خدا در بهار قرآن، ماه سر دادن ذكر «بك يا الله»، موسم عبادت هاي عاشقانه در محضر باريتعالي و شب هاي قدر، ماه هم نوايي با شهيد محراب حضرت علي (ع) و ماه شكفتن گل معطر در بوستان فاطمه (س)، كريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي (ع) و نويدبخش روزهايي كه دل هاي مومنين خانه خداست، زبان ها عطر دعا دارند و بوي خدا مي دهند و شب هايي كه فرشتگان، عرش را از ذكر و مناجات آذين مي بندند.

ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید. ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو «روزه» دست یافتی است.

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و اُُنس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.

در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش می‌یابد، غفلت‌ها زدوده می‌شود. به دلیل هماهنگی با جمع، موانع خودسازی کاهش می‌یابد و اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد، تلاوت قرآن و رعایت تقوا، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می‌سازد.

خودسازی در فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام شامل کنترل تمام رفتارها و گفتارهای انسان در چارچوب دستورات خداست. کنترل اعضاء و جوارح و نفس براساس بایدها و نبایدهای قرآن و سنت، مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده است که روزه‌داری، فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست، بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح انسان است.

حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و غفران و نیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به همه همکاران محترم و خانواده هایشان تبریک عرض می‌نمایم و قبولی طاعات و عبادات همگان را آرزومندم.


التماس دعا

سرهنگ پاسدار حمید رضاطحانی

فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه داراب

نام:
ایمیل:
* نظر: