کد خبر: ۱۱۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
دومین یادواره سرداران و ۳۸۵ شهید دانشجوی فارس برگزار شد؛
سردار وحیدی گفت: اگر مسیر شهدای ما به تمدن نوین اسلامی آن طور كه رهبر ترسیم كردند برود، چه دورنمای شورانگیزی خواهیم داشت و دانشجویان باید بیش از همه ایفای نقش كنند.
به گزارش تنویر ناحیه ثارالله شیراز، دومین یادواره سرداران و ۳۸۵ شهید دانشجوی استان فارس امروز، ۳۰ آذرماه با حضور گسترده مردم و مسئولان ارشد نظامی كشوری و استانی و با مشاركت دستگاه‌های و نهادهای مختلفی از جمله بسیج دانشجویی، كنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس، سپاه فجر، جهاد دانشگاهی و دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی استان در سالن رازی دانشكده مهندسی شیراز برگزار شد.

سردار احمد وحیدی، رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و فرمانده سابق سپاه قدس و وزیر اسبق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این جشنواره گفت: شهدای دانشجوی ما جوان بودند و رزمنده، فرمانده، عارف، عاشق، سالك الی‌الله، الگو و اسوه شدند و فرش را به عرش متصل كردند و رفتند.

وی با بیان اینكه یادگاران شهدا یعنی خانواده‌های شهدا نیز همان كسانی هستند كه خداوند درباره آن‌ها فرمود كه من در سرپرستی خانواده‌های شهدا، جانشین آنان هستم، افزود: حضور در یادواره‌های شهدا در حقیقت برای این است كه راه درست را یاد بگیریم چرا كه شهدا حجت خداوند هستند.

منبع و جوهره قدرت و امنیت ملی ما جهاد و شهادت است

وحیدی با تصریح اینكه باید تلاش كنیم تا سنخیت‌هایی بین خود و شهدا ایجاد كنیم و در این صورت شهدا نیز به ما كمك خواهند كرد، گفت:‌ مدارس و دانشگاه‌ها و دانشجویان و دانش‌آموزان ما بیش از همه مستحق این شهدا هستند یعنی بیشترین كسانی كه مستحق بوده و می‌توانند راه شهدا را بروند همین جوانان هستند، همان‌هایی كه به ندای امام راحل و رهبر معظم انقلاب لبیك گفتند و رفتند و صحنه‌های پرشوری از عشق و شهادت را به نمایش درآوردند و عالم را به اعجاب كشاندند.

وزیر اسبق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأكید بر اینكه جهاد و شهادت مظهر و منبع اصلی قدرت جمهوری اسلامی است، گفت: محور اصلی امنیت ملی ما همین جهاد و شهادت است و اگر در همه دنیا، قدرت یك كشور جمعیت، وسعت خاك، منابع زیرزمینی و قدرت اقتصادی و نظامی آنان محور است، منبع و جوهره قدرت و امنیت ملی ما همین جهاد و شهادت است.

وی تأكید كرد: آن چیزی كه موجب پایداری این كشور شده و می‌شود و همچنین سبب شده تا دست رد به سینه ستمگران عالم بزنیم همین جهاد و شهادت است پس جهاد و شهادت فقط یك مفهوم انتزاعی و ذهنی و یك قدرت صرف معنوی و درونی نیست كه هست و در این زمینه هم در اوج هست اما تبلور عینیت و فیزیك قدرت آن تأمین كننده قدرت و امنیت ملی ماست.

امروز ما یكی از پرقدرت‌ترین كشورها در حوزه قدرت نظامی هستیم

وحیدی، قدرت نظامی امروز ایران اسلامی را بسیار افتخارانگیز توصیف كرد و ادامه داد: امروز ما یكی از پرقدرت‌ترین كشورها در حوزه قدرت نظامی هستیم و در این تردیدی نیست و دلیل این هم آن است كه در مبارزه با كسانی كه آمریكایی‌ها می‌گفتند مبارزه با آن‌ها ۳۰ سال طول می‌كشد، توانستیم آنان را ظرف ۳ سال نابود كنیم و این هم به مدد همین قدرت نظامی ماست.

وی با بیان اینكه امروز دنیا به دنبال این است كه چگونه قدرت نظامی ایران را محدود كنند، گفت: گفتند كه چرا ایران موشك بالستیك دارد، بله ایران این موشك را داشته و آن را توسعه خواهد داد و روز به روز قوی‌تر خواهد شد و شما هم هیچ‌كاری نمی‌توانید بكنید و هیچ نقشی ندارید و همه دنیا باید بدانند كه ایران در اوج تحریم‌ها و زمانی كه حتی اجازه ورود یك قطعه ساده به كشورمان را نمی‌دادند توانست به این توانمندی‌ها و قدرت برسد به طوری كه امروز همه از او می‌هراسند.

ایران به برکت جهاد و شهادت قدرتی پویا دارد

فرمانده سابق سپاه قدس تأكید كرد: دشمنان خدا بلكه دشمنان بشر بدانند كه هیچ كاری نمی‌توانند در قدرت نظامی كنند چنانچه كه اگر می‌توانستند حتماً این كار را می‌كردند و امروز هم هر زمان كه بتوانند لحظه‌ای برای حمله به كشور ما دریغ نخواهند كرد اما می‌دانند كه نمی‌توانند نه اینكه نخواهند بلكه نمی‌توانند در مقابل ما ایستادگی كنند و شكست خواهند خورد و فاجعه دیگری نظیر شكست ویتنام نصیب آنان خواهد شد.

وحیدی یادآور شد: امروز جمهوی اسلامی در همه حوزه‌های قدرت نظامی توانمندی‌های بسیار درخشانی به مدد خون شهدا دارد اما قدرت نظامی را قدرت و جوهره اصلی خود نمی‌داند، آن چیزی كه به این فیزیك قدرت جان می‌دهد و آن را تبدیل به یك قدرت پویا كرده و از حالت استاتیك خارج می‌كند، مهم است و آن همان جهاد و شهادت است.

وی در ادامه به مقایسه‌ای از قدرت‌های پویا و استاتیك اشاره كرد و گفت: آمریكا امروز به لحاظ مادی در مرحله‌ای است كه كمتر قدرتی در طول تاریخ به این حجم از فیزیك قدرت رسیده است اما مشاهده می‌كنیم كه وقتی در خلیج فارس رزمندگان ما سربازان آنان را دستگیر می‌كنند چگونه بر خود می‌لرزند و یا اینكه با بمباران تقریباً صد در صد شهر رمادی را نابود و اعلام كردند كه آن را تصرف كردند و یا در شهر رقه سوریه ۸۰ درصد بمباران كرده و ۱۲ هزار نفر را كشتند و اعلام كردند كه این شهر را آزاد كردند در صورتی كه رزمندگان مقاومت در شهرهای موصل و حلب با جمعیت زیاد، توانستند ضمن حفاظت از مردم دشمن را از این شهرها خارج كنند و این دو نمونه از مقایسه قدرت است، آن یكی فیزیك قدرت دارد و این یكی قدرت پویا و دینامیكی دارد و آنچه قدرت پویا درست می‌كند همین جهاد و شهادت است.

تشكیل ائتلاف سعودی، صهیونیستی و آمریكایی بر علیه مردم یمن

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی همچنین وقایع یمن را یادآور شد و گفت: مردم یمن به لحاظ مادی ضعیف بود و برای هزارمین بار به این كشور حمله كردند اما به حمد الهی و به واسطه برخورد مردم این كشور با افكار امام و رهبر معظم انقلاب با روح پایداری و استواری مقاومت كردند به طوری كه امروز می‌بینیم بعد از یك هزار روز موشك‌های ساخته شده یمنی‌ها ریاض و ابوظبی را می‌لرزاند و پرده از این چهره زشت كریه نظام سعودی و امارات برداشته می‌شود.

وی، امارت و آل سعود را همدستان رژیم صهیونیستی برشمرد و گفت: ائتلاف صهیونیست‌ها، عربستان و امارات با پشتیبانی آمریكا امروز در صحنه عمل می‌كند و انواع سلاح‌ها و حتی بمب‌های خوشه‌ای كه طبق كنوانسیون بین‌المللی ممنوع هستند بر سر مردم یمن خالی می‌كنند.

وحیدی با بیان اینكه امروز شاكله قدرتی كه در مقابل این ائتلاف صهیونیست‌ها و آمریكایی‌ها و آل سعود ایستادگی می‌كنند مبتنی بر نگرش مقاومت است، گفت: امروز در منطقه و جهان دو جبهه داریم كه یك سر آن آمریكا و سر دیگر آن ایران اسلامی است؛ ایران اسلامی و انسانی و اخلاقی كه برای بشریت دل می‌سوزاند و از آن طرف آمریكایی كه مشهور به انواع جنایت‌ها و ددصفت‌هاست.

فرمانده سابق سپاه قدس با تصریح اینكه توطئه‌های دشمنان همچنان افزایش پیدا كرده است، گفت: هر كدام از این توطئه‌ها با برنامه‌ریزی‌های فراوان ایجاد شده‌اند اما زمانی كه به سد، روح و محور مقاومت برخورد می‌كنند، مانند یك چیز ذوب شده‌ای در می‌آیند.

محور مقاومت باطل‌السحر تمام توطئه‌های دشمنان شده است

وی با تأكید بر اینكه هیچ مانعی برای پیشرفت مقاومت نیست، گفت: سال‌ها تلاش كردند تا قضیه اقلیم كردستان را درست كنند و آمریكایی‌ها، اسرائیلی‌ها و عربستانی‌ها همه با هم جمع شدند و چند روز اعلام استقلال اقلیم كردستان كردند اما مشاهده كردیم كه در عرض چند روز محور مقاومت همه این‌ها را در هم پیچید و سحر آنان را باطل كرد یعنی محور مقاومت باطل‌السحر تمام توطئه‌های دشمنان شده است.

وحیدی همچنین وقایع دیگری نظیر فتح ابوكمال سوریه، بازداشت سعد حریری نخست وزیر لبنان و انتقال سفارت آمریكا به بیت‌المقدس را یادآور شد و گفت: بیش از ۲۰ سال بر روی بیت‌المقدس كار كردند و می‌گویند كه بیت‌المقدس باید به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته شود و در دوران رؤسای جمهور قبلی آمریكا حركاتی دراین زمینه انجام می‌شد اما ترامپ كه نشان دهنده واقعیت رژیم آمریكاست این حركات را علنی كرد و بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام كرد.

وزیر اسبق دفاع ادامه داد: امروز چقدر كسانی كه به دنبال این بودند كه فلسطین را به سوی سازش ببرند چقدر باید سرزنش شوند و چه فرصت‌های بزرگی كه اینان از ملت فلسطین را از دست دادند و برخی از جریانات فلسطینی كه البته با فشار عرب‌های مرتجع بود، به آمریكا اطمینان كردند و خواستند كه او میانجی باشد در صورتی كه آمریكا خودش حامی اصلی صهیونیستی است.

وی با تأكید بر اینكه آنچه فلسطین امروز دارد فقط به خاطر مقاومت است یعنی اگر امروز غزه و كرانه باختری هنوز نفس می‌كشد به خاطر مقاومت است، گفت: تنها نقطه‌ای كه می‌توان از آن در صحنه فلسطین حیات استشمام كرد، مقاومت است و ما نیز خواهیم دید كه چگونه این ترفند به ضرر آمریكا و اسرائیل تمام خواهد شد زیرا مقاومت در سرلوحه كار است.

وحیدی با انتقاد از موضع‌گیری ضعیف دول عرب در برابر انتقال سفارت آمریكا به بیت‌المقدس گفت: امروز تنها كشورهای تونس و عراق سفیر خود را در این رابطه احضار كردند اما بقیه كشورها چه كردند و حتی در كنفرانس سران اسلامی هم شركت نكردند اما در مقابل می‌بینیم كه جریان مقاومت امروز جلو می‌رود و قدرت پویای این جریان می‌رود تا یكی پس از دیگر قدرت‌ها را در كام خود فرو بكاشند و عامل این پویایی هم جهاد و شهادت است.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با طرح این سئوال كه شهدا به ما چه یاد دادند، گفت: نخستین درسی كه شهدا به ما دادند این است كه وعده‌های قرآنی را باور داشته باشید و سردمداران كفر همان‌گونه كه قرآن می‌فرماید خانه عنكبوتی دارند و بعد باید به این باور برسیم و این حس را در درون خود تقویت كنیم كه خداوند حتماً كسی كه او را یاری كند، یاری خواهد كرد یعنی كسانی كه دین خدا و اسلام را یاری كنند، خداوند هم به آن‌ها یاری می‌كند.

وی با تأكید بر اینكه باید صدق وعده‌های الهی را باور كنیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند و ما باید همین را باور داشته باشیم چرا كه شهدای ما این را باور كردند تا به آن مقام رفیع رسیدند.

وحیدی با بیان اینكه نظام سلطه برای از بین بردن این باورها برنامه‌ریزی‌های زیادی كرده است، گفت: آنان تلاش می‌كنند تا میل را عوض كرده و رفاه طلبی و دنیاخواهی را كه در مكاتب غربی وجود دارد را تبدیل به یك فرهنگ جهانی كنند و اگر چنین شد، می‌توانند آن قدرت مقاومت را از ما بگیرند.

گفتمان انقلاب و محور مقاومت در پوسته گفتمان نظام سلطه شكاف ایجاد كرده است

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: دشمن كاخی از معانی را برای خود درست كرده و در آن به سر می‌برد و واژگان و گفتمانی درست و حاكم بر دنیا كرده است و این پوسته‌ای است كه در آن زندگی می‌كند اما انقلاب اسلامی، محور مقاومت و نظام جمهوری اسلامی و در رأس آن شهدا در این پوسته شكاف ایجاد كردند و این شكاف هم دائماً بازتر می‌شود.

وی با بیان اینكه نظام سلطه در قالب این پوسته عمل می‌كند و به دنبال فروپاشی ایدئولوژی ما هستند، گفت: امسال مشاهده كردیم كه در فضای مجازی بر روی عزاداری امام حسین(ع) بسیار كار می‌كردند چون می‌خواهند نظام معانی و مفاهیمی ما را كه به بركت آن انقلاب اسلامی و گفتمان آن ایجاد شده را از بین ببرند و این آن چیزی است كه جهاد و شهادت همه آن‌ها را كنار می‌زند یعنی جهاد و شهادت نه تنها قدرت در میدان جنگ دارد بلكه قدرت فرهنگی هم ایجاد می‌كند و نتیجتاً ما را تبدیل به ابرقدرت فرهنگی می‌كند.

وحیدی تأكید كرد: قدرت نظامی امروز ما نه تنها مرهون جهاد و شهادت است بلكه قدرت فرهنگی ما هم مرهون همان‌هاست و امروز در قالب گفتمان بزرگ مقاومت حركت بزرگی در دنیا از آفریقا تا جنوب شرق آسیا آغاز شده است و هر انسان پاك‌نهادی امروز خود را با این گفتمان همسو می‌داند.

وی با بیان اینكه ما باید از شهدا بخواهیم كه ما را یاری دهند، گفت:‌ ما هنوز برای دستیابی به آن هدف بزرگ انقلاب اسلامی و راه امام و رهبری كه به ما نشان داده‌اند، در ابتدای راه هستیم و نیاز داریم تا از یافته‌هایی كه شهدا به ما داده‌اند بهره‌برداری كنیم تا بتوانیم این راه را هرچه با قدرت‌تر جلو ببریم.

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأكید بر اینكه امروز جمهوری اسلامی در همه ابعاد بسیار قوی است، گفت: درست است كه در عرصه اقتصاد اشكالاتی وجود دارد و باید برطرف شوند اما در همین عرصه در مقایسه با كشورهای حتی اروپایی ما توانمندی‌های زیادی داریم و باید به این توانمندی‌ها نگاه كنیم.

موازنه قدرت در دنیا با نظام جمهوری اسلامی جابجا می‌شود

وحیدی با بیان اینكه امروز سربلندتر و قوی‌تر از هر زمان دیگر با این عطر دلنوازی كه مدافعان حرم و شهدای آن دوباره به جامعه ما آورده‌اند ما آماده یك جهش جدیدی هستیم، گفت: اگر موازنه قدرت را در انقلاب اسلامی میان دو قدرت شرق و غرب به هم زدیم، امروز موازنه قدرت با نظام جمهوری اسلامی و گفتمان مقاومت جابجا می‌شود یعنی قدرت جابجایی معادلات در سطح منطقه و جهانی را با همین گفتمان داریم و این جایگاه سربلند جمهوری اسلامی است.

دورنمای شورانگیز ادامه مسیر شهدا برای نیل به تمدن نوین اسلامی

به گفته رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه مسئولیت بزرگی برای پیمودن این راه دارد و اگر این مسیر شهدای ما به تمدن نوین اسلامی آن طور كه رهبر ترسیم كردند برود، چه دورنمای شورانگیزی خواهیم داشت لذا در این میان دانشجویان ما باید بیش از همه در اینجا ایفای نقش كنند و دانشگاه‌ها بیش از همه به مسئولیت در این برهه حساس كنونی بپردازند چرا كه حركت جهش‌دار در این نقطه عطف تاریخی كه در آن به سر می‌بریم، بسیار مهم است.

تقدیم ۶ شهید دانشجوی مدافع حرم از دانشگاه‌های استان فارس

اسماعیل قزلسفلی، فرمانده بسیج دانشجویی فار س هم در این یادواره گفت: خداوند در این دنیا شهدایی را در مكتب راستین قرآن و اسلام پرورش داد كه عند ربهم یرزقون شدند.

وی افزود: دانشجویان پیرو خط امام با تقدیم بیش از ۴۵۰۰ شهید در كشور ستارگان همیشه درخشانی هستند كه به تعبیر امام خامنه‌ای هر جویای حقیقت می‌تواند راه خویش را با آنان بیابد و در این میان نام سرداران و ۳۸۵ شهید دانشجوی فارس برجسته است چراكه شخصیت علمی، فكری، اخلاقی و معنوی این شهدا چنان به ظهور رسیده است كه نسل جدید دانشجویان دهه چهارم انقلاب باید سال‌ها تحقیق و پژوهش كنند تا شاید بتوانند دین كوچكی را به ساحت آنان ادا كنند.

قزلسفلی با یادآوری اینكه اولین یادواره سرداران و ۳۸۵ شهید دانشجو در سال ۹۳ به‌همت والای دانشجویان از دانشگاه‌های استان فارس به نتیجه رسید، گفت: برای برپایی هرچه باشكوه‌تر این یادواره دبیرخانه و ستاد یادواره در بسیج دانشجویی فارس با مشاركت دانشگاه‌های شیراز تشكیل شد و از مردادماه سال جاری برنامه‌ریزی برای دومین یادواره استانی شهدای دانشجو در سومین حرم اهل بیت(ع) در قالب ۱۲ كمیته آغاز شد.

وی از تقدیم ۶ شهید دانشجوی مدافع حرم از دانشگاه‌های استان فارس در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم(س) خبر داد و گفت: در این مسیر مقدس علاوه بر تلاش میدانی دانشجویان در قالب كانون‌ها، تشكل‌ها و همیاری و همفكری و همكاری آنان در بسیج دانشجویی و همچنین كنگره سردارن و ۱۵ هزار شهید استان فارس، رؤسا، معاونان و مدیران فرهنگی سراسر استان به ویژه دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشكی، پیام‌نور، فرهنگیان، جامع علمی كاربردی، شهید باهنر و دانشگاه‌های غیرانتفاعی شیراز و مدیران دیگری نظیر مدیران بنیاد شهید، جهاد دانشگاهی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، شهرداری، سپاه فجر، مؤسسه رسانه‌ای سراج و صدا و سیما و سایر رسانه‌ها ستودنی بود.

دبیر دومین یادواره سرداران و ۳۸۵ شهید دانشجوی فارس ضمن برشمردن اقداماتی كه در راستای اجرای این یادواره انجام شده است، گفت: برپایی ۷ جشنواره علمی، فرهنگی، قرآنی، ورزشی، رسانه‌ای و جهادی، برگزاری بیش از ۵۶ یادواره شهدای دانشجو به‌صورت شهرستانی و دانشگاهی، سركشی و بازدید از بیش از ۲۰۰ خانواده شهدای دانشجو و جمع‌آوری و ثبت بیش از ۳۰۰ عكس، ۲۰۶ وصیت‌نامه، ۲۲۸ زندگینامه، ۱۰۴ خاطره و ۱۴۷ دست‌نوشته در بانك جامع اطلاعات شهدای دانشجو كه در این برنامه در قالب سایت و اپلیكشن موبایلی رونمایی خواهد شد.

وی، جمع‌آوری مجموعه آثار شهدای دانشجوی استان در قالب كتاب سرآمدان ایمان و ایثار آگاهانه، تهیه و تولید نماهنگ، تیزر و عكس نوشته تبلیغی، طراحی و چاپ ویژه نامه هم‌دانشگاهی آسمانی، آلبوم عكس شهدای دانشجو، طراحی و چاپ توزیع بیش از ۲۵۷ كارت دانشجویی ویژه این شهدا كه تقدیم خانواده‌های معظم آن‌ها شده است و مابقی تا پایان سال جاری تقدیم آنان خواهد شد، تهیه و اجرای سرود اختصاصی یادواره، تهیه دو مستند فاخر از دو شهید شاخص دانشجوی استان را از دیگر فعالیت‌های این این یادواره برشمرد.

شهدا افتخار دینی و ملی ما هستند

در ادامه ابراهیم گشتاسبی‌راد، سرپرست دانشگاه شیراز شهدا را افتخار دینی و ملی كشورمان برشمرد و گفت: هر جامعه‌ای تلاش می‌كند تا سرمایه‌های خود را حفظ كند و ما نیز وظیفه داریم سرمایه‌های معنوی خود را حفظ كنیم و به نسل‌های آینده انتقال دهیم.

وی افزود: قطعاً در زمان‌های آینده، حوادثی كه در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاد را به عنوان افتخار ما از آن یاد خواهند كرد، هرچند ما اكنون در نعمت حضور معنوی این شهدا هستیم و شاید در دوران خود این نعمت را حس نكنیم ولی تاریخ گواه خواهد بود همانگونه كه ما با افتخار از كسانی كه در طول تاریخ برای این سرزمین و برای دین فداكاری كردند، یاد می‌كنیم قطعاً تاریخ هم از این شهدا و حماسه‌ای كه در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاد با افتخار یاد خواهد كرد.

گشتاسبی‌‌راد در ادامه سخنان خود با یادآوری اینكه آنچه در دوران دفاع مقدس وجود داشت و تبلور پیدا می‌كرد و ظاهر می‌شد، روحیه ایثار بود و زمینه این روحیه نیز امید بود، گفت: در آن دوران جامعه ما امید داشت تا بتواند جامعه‌ای را بسازد كه مردم در آن آرامش داشته باشند و فعالیت‌های دینی، مذهبی و اجتماعی خودشان را به راحتی انجام دهند و زمینه آن ایثار می‌شد.

وی اظهار كرد: عده‌ای امروز تلاش می‌كنند تا امید را در جامعه ما از بین ببرند و اختلافات اقتصادی را كه گاهی در جامعه رخ می‌دهد بزرگ‌نمایی می‌كنند و این مسائل ممكن است در هر جامعه‌ای رخ دهد حتی در دوران مقدس ما هم این اختلافات وجود داشت اما روحیه امید در میان مردم از بین نمی‌رفت اما عده‌ای امروز سعی می‌كنند این ها را بسیار بزرگ‌نمایی كرده تا شاید روحیه امید مردم از بین برود.

سرپرست دانشگاه شیراز تأكید كرد: تا زمانی كه این كشور بر پایه اعتقاد به ولایت فقیه است قطعاً آسیب نخواهد دید و این فرمایش امام راحل است.

گشتاسبی‌راد همچنین گفت: گاهی كشورهای منطقه به دفاع از خودشان فعالیت‌هایی را می‌كنند كه به شكست دشمن می‌انجامد و آن را هم به جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند در صورتی كه این قطعی است كه اگر به جامعه‌ای حمله شود، آن جمله سعی می‌كند از خودش دفاع كند و وقتی روحیه ایثار در آن جامعه باشد هیچگاه از حملاتی كه دشمن به او می‌كند، نمی‌هراسد.

وی ادامه داد: انچه در یمن، لبنان و فلسطین اتفاق می‌افتد دفاع مشروعی است كه مردم آن از سرزمین دین و آیین‌های خود انجام می‌دهند اما آن را به كشورهای دیگر نسبت می‌دهند كه این یك بهانه بیشتر نیست.

در این مراسم همچنین از پایگاه جامع اطلاعات شهدای دانشجوی فارس، تمثال مبارك شهدای دانشجوی مدافع حرم و اپلیكیشن موبایلی بانك جامع اطلاعات شهدای دانشجوی فارس رونمایی شد و سپس از خانواده ۶ شهید دانشجوی مدافع حرم به‌ نام‌های ابوذر داوودی، مسلم نصر، ایمان خزائی‌نژاد، حمید قاسم‌پور، علیرضا قلی‌پور و سجاد دهقان و همچنین همسر شهید مدافع حرم، محمد كاظم توفیقی كه هم‌اكنون مسئول بسیج خواهران دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی فارس است، تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: