آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۶۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
فرمانده سپاه فجر فارس :
سردار سید هاشم غیاثی در جمع خواهران شاغل سپاه فجر گفت : حضرت فاطمه زهرا (س) حقیقت انسان کامل، اسوه تقوا ، ساده زیستی و مدافع ولایت برای تمامی نسل ها است.
به گزارش تنویر، نشست فرهنگی خواهران شاغل در سپاه فجر به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و گرامیداشت روز زن با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر برگزار شد.

سردار غیاثی در ابتدا با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) گفت:تلاش های ما در راستای نهضت جهانی امام زمان(عج) و دغدغه مندی نسبت به ارزش ها باید بر محوریت «تبعیت محض از ولایت» صورت گیرد.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه زنان مومنِ مسلمان یکی از پایه های اصلی تشکیل دهنده جامعه اسلامی هستند، گفت: حضرت فاطمه (سلام الله علیها) الگوی بی نظیر برای زنان مسلمان در تمام عرصه هاست، زن در نقش مادر، همسر و مدیر خانه و خانواده ، نقش اساسی در تربیت فرزندان متدین، حمایت از مرد و هدایت خانواده در مسیر زندگیِ اسلامی را برعهده دارد.

سردار غیاثی خاطرنشان کرد: وضعیت زن در جامعه نشانگر هویت دینی جامعه است، اینکه زنان در یک جامعه اسلامی می توانند در عین فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حریم اسلامی را هم حفظ کنند موفقیت زنان جامعه را نشان می دهد.

وی افزود: سَبکِ زندگی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) همان سَبکِ زندگی اسلامی و قرآنی است که خانواده را به سوی سعادت دنیا و آخرت راهنمایی می کند.

فرمانده سپاه فجر  با بیان اینکه سعه صدر و اخلاص نعمتی است که خدا به انسان ها داده است گفت:اگر بخواهیم سبک زندگی فاطمی را سرلوحه کارمان قرار دهیم باید سعه صدر و اخلاق داشته باشیم.

سردار غیاثی در جمع  خواهران شاغل در سپاه فجر  با بیان اینکه انتظارات از مجموعه سپاه پاسداران بالاست، گفت: این دین اسلام که امروز در اختیار ما قرار گرفته است حاصل تلاش پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم)، ائمه اطهار (علیهم السلام)، علمای اسلام و شهداست، همین موضوع وظیفه سنگین ما را گوشزد می کند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج مولود انقلاب هستند تصریح نمود : امام خمینی (ره) به سبب اهدافی که برای انقلاب داشتند نهاد هایی را تشکیل دادند که سپاه و بسیج هم جز آنها بود و هرچه از انقلاب می گذرد بیش تر اهمیت این تصمیمات برای ما آشکار می شود.

فرمانده سپاه فجر با اشاره به وظایف فردی و سازمانی خواهران شاغل در سپاه گفت : وظایف فردی در اولویت قرار دارد و تا زمانی که وظایف فردی به خوبی انجام نشود  وظایف سازمانی نیز به خوبی صورت نخواهد گرفت.

سردار غیاثی در تشریح بخشی از وظایف سازمانی کارکنان خواهر در سپاه با اشاره به محدودیت های موجود ، بیان کرد : رشد سپاه و بسیج با توجه به محدودیت هایش صورت گرفته و در انجام امورات باید این را بدانیم که توان ما به میزان اتصال به خدا بستگی دارد نه به امکانات.

وی با بیان اینکه باید ببینیم در چه جایگاهی در حاکمیت دینی قرار داریم افزود : با توجه به اینکه از میان خیل عظیم مردم ایران وظیفه پاسداری از انقلاب به ما رسیده است باید با رعایت تقوا ، مانع از انحرافات شویم.

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر انجام فرائض دینی گفت : اگر بخواهیم پاسدار ارزش ها باقی بمانیم باید پارسایی ، پایداری ، توجه به نماز و قرآن ، توسل به ائمه اطهار(ع) و برنامه ریزی را در زندگی خود مورد توجه قرار دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: