آخرین عناوین
آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۸۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
اربعین حسینی؛
مسئول کمیته خواهران موکب احمد بن موسی(ع) از اجرای برنامه‌های روایتگری سیره شهدا و همچنین معرفی شهدای استان فارس در این موکب به صورت روزانه خبر داد.
به گزارش تنویر، به نقل از کمیته روابط عمومی و بین‌الملل موکب احمدبن موسی(ع)، زینب مکفی از اجرای برنامه‌های روایتگری سیره شهدا و همچنین معرفی شهدای استان فارس در موکب احمد بن موسی (ع) به صورت روزانه خبر داد و اظهار داشت: 29 نفر در کمیته خواهران به ارائه خدمت به زائران اربعین می‌پردازند.

وی با بیان اینکه خدمت رسانی به زائران در بخش‌های مختلف اسکان، پذیرش، امنیت و فرهنگی صورت می‌گیرد، افزود: در بخش فرهنگی فعالیت های متنوعی دنبال می‌شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به معرفی شهدای فارس به صورت روزانه اشاره کرد.

مکفی با تصریح اینکه نمازهای یومیه به صورت جماعت در بخش خواهران اقامه می‌شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی هر روز صبح همزمان با اقامه نماز، با عرض ادب به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و قرائت زیارت عاشورا آغاز می شود.

مسئول کمیته خواهران موکب احمدبن موسی(ع) بیان کرد: خادمان موکب احمدبن موسی(ع) روزانه کار خود را با نیت یکی از شهدای فارس آغاز کرده و به ائمه اطهار متوسل می‌شوند.

وی، اجرای روایتگری سیره شهدا، مداحی توسط بانوان، بیان مسائل بصیرتی و امام شناسی توسط روحانی اعزامی از بعثه مقام معظم رهبری، آموزش صحیح خوانی نماز و آداب وضو، بیان احکام و رفع شبهات اعتقادی توسط بانوان مبلغ، برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز به برگزیدگان را از دیگر برنامه‌های این بخش عنون کرد و گفت: همچنین مراسم جزءخوانی قرآن کریم به صورت روزانه در این بخش انجام می شود.

مکفی با بیان اینکه برنامه های متنوعی نیز ویژه کودکان انجام می شود، گفت: غرفه کودکان زینبی برای کودکان زائران در نظر گرفته شده است که در آن به صورت روزانه برنامه های متنوعی نظیر برپایی مسابقات فرهنگی در دو رده سنی 3 تا 6 سال و6 تا 9 سال اجرا می‌شود که متناسب با هر رده سنی نوع مسابقات انتخاب شده است.

مسئول کمیته خواهران موکب احمدبن موسی (ع)، کتابخوانی کودکان، آموزشی نقاشی و برپایی مسابقات فرهنگی مختلف و اهدای هدایا به برگزیدگان را از جمله فعالیت‌های بخش کودکان برشمرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با یادآوری سیره شهدا در خدمت به ساحت مقدس امام حسین(ع) ابراز امیدواری کرد که حقیقت خادمی ارباب را با جان و دل درک کنیم و خادمی باشیم که با تمام وجود خودمان به این عزیزان دل ارباب یعنی زئران امام حسین(ع) بتوانیم بهترین خدمت را ارائه دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: