آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۸۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی واحدهای صنعتی فارس تمدید شد
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از تمدید مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحدهای صنعتی این استان خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی مشمول تا پایان آبان امسال فرصت دارند از این مشوق استفاده کنند.
مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی واحدهای صنعتی فارس تمدید شد

به گزارش بیکافارس، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی اظهار داشت: این دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌منظور حمایت از تولید کالای ایرانی، رفع موانع تولید، ایجاد انگیزه و افزایش سرمایه‌گذار، رونق تولید و اشتغال‌زایی و حمایت از تولید ایرانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی اِعمال می‌شود.

وی افزود: تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی دارای قرارداد حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحدهای فناوری و کسب‌وکار و واحدهای کارگاهی که مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوق بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده، می توانند از این مشوق استفاده کنند.

فتوحی تصریح کرد: بر اساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی که اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت کرده ولی تعدیل آن‌ها تاکنون مورد بخشودگی قرار نگرفته، مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل می‌شوند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس افزود: واحدهای تولیدی بهره‌بردار دارای پایان کار یا در مرحله نصب ماشین‌آلات نیز در صورت پرداخت 50 درصد اصل بدهی، مشمول 60 درصد بخشودگی جرائم دیرکرد و چنانچه 100 درصد مبلغ اصل بدهی واحد تولیدی و صنعتی را پرداخت کنند تا 80 درصد مبلغ جرائم تأخیرآنها بخشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد باشند نیز مشمول این مشوّق‌ها خواهند شد، گفت: چنانچه برنامه ساخت‌وساز این واحدها با برنامه زمان‌بندی مصوب شده در هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مطابقت داشته باشد، در صورت پرداخت 50 درصد اصل بدهی، شامل 50 درصد بخشودگی جرائم دیرکرد و در صورت پرداخت 100درصدی، مشمول تخفیف 70 درصدی می‌شوند.

وی تأکید کرد: واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان که تمام مبالغ اسناد تعهدی شان را پرداخت کرده‌اند اما تعدیل آنها مورد بخشودگی قرار نگرفته است نیز مشمول این تخفیفات خواهند شد.

فتوحی اظهار امیدواری کرد که با اعمال این مشوق‌ها شاهد تسریع در بهره‌برداری از واحدهای در حال ساخت، راه‌اندازی واحدهای غیرفعال و افزایش ظرفیت تولید واحدهایی نیمه‌فعال باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه سایر مشوق‌ها و تخفیف‌ها به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی نیز همچنان اعمال می‌شود، گفت: اعمال تخفیف 10 درصدی به نخبگان و ایثارگران و سرمایه‌گذاران خارجی و مخترعان و همچنین اختصاص مشوق‌های ویژه تا سقف 90 درصد مناطق کم‌برخوردار و اعمال تخفیف برای متقاضیانی که بتوانند واحد صنعتی خود را در فاصله زمانی کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسانند از جمله سیاست‌های حمایتی در این بخش است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر: