آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۸۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
یادداشت نماینده ولی فقیه در سپاه فجر فارس؛
نماینده ولی فقیه در سپاه فجر فارس: آنچه که عامل اصلی هدایت آن مردم شد، شیوه ها و روش های اجرایی پیامبر اکرم (ص) بود که در حوزه عملکردی و رفتاری نقش آفرینی نمود و مردم گروه گروه به اسلام گرویدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاجی زاده نماینده ولی فقیه در سپاه فجر فارس:

رفتار پیامبر باعث گرایش مردم به اسلام شد

بسم الله الرحمن الرحیم

«انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا»

ایام ارتحال جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت و همچنین شهادت جانسوز کریم اهل بیت (ع) و سبط اکبر، آقا امام حسن مجتبی (ع) و شهادت هشتمین ستاره تابناک آسمان ولایت و امامت آقا علی بن موسی الرضا (ع) را خدمت همه تابعین و پیروان این عزیزان عرض تسلیت و تعزیت دارم.

سنتی که خداوند بر بشریت گذاشت ارسال رسل و انزال کتب آسمانی برای هدایت و تربیت بشر بود. اساساً فلسفه بعثت انبیاء و موضوع آن تربیت است. خاتم همه پیامبران الهی که مصداق انا ارسلناک شاهداً و مبشراً و نظیرا می باشد و بر بلندای قله اخلاق و ادب قرار دارد، مأموریتی جز تغییر در فکر و اندیشه بشر برای داشتن جامعه ای سالم و صالح ندارد.

پیامبر عظیم الشأن اسلام در مقطعی از تاریخ بشریت و در سرزمینی که سرتاسر جهل و خرافات و قتل و غارت و فرزندکُشی رواج داشت، مبعوث به رسالت شد تا بتواند با ندای وحیانی واعتصمو بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا، ذکر و یاد خدا و انس و الفت را در جامعه پدید آورد و آنها را از پرتگاه سقوط به جهنم، به اوج عزت و افتخار برساند.

وجود مقدسش منادی توحید شد تا خدایان دروغین در مسیر زندگی آنان نقشی نداشته باشند. با فریاد قولوا لا اله الا الله تفلحوا، فطرت خفته آنها را بیدار نمود و گرد و غبار گناه را از وجود آنان بزدود و در مسیر نور و روشنایی قرار داد.

آنچه که عامل اصلی هدایت آن مردم شد، شیوه ها و روش های اجرایی پیامبر اکرم (ص) بود که در حوزه عملکردی و رفتاری نقش آفرینی نمود و مردم گروه گروه به اسلام گرویدند.

پیامبر عظیم الشأن اسلام با حضور در میان اقشار مختلف مردم و برقراری ارتباط عاطفی و صمیمی و مجالست با گروه های مختلف توانست در ابلاغ رسالت موفق و سربلند باشد.

قاطعیت نبی مکرم اسلام در اجرای مأموریت، ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن، ایمان و اعتقاد به هدف و در کنار آن برحسب ضرورت ملایمت و عطوفت از ویژگی ها و شاخصه های بی نظیر پیامبر اسلام بود که توانست رسالت خود را به خوبی تبیین کند.

این ویژگی ها در اهل بیت (ع) ساری و جاری گردید و پیامبر اسلام مصداق و نماد زیبایی ها در حوزه عملکردی و رفتاری شد. نمونه بارز آن آقا امام حسن مجتبی (ع) است که همانند جدّش مظهر اخلاق، ادب، کرامت و انفاق در راه خداست. ایشان رؤساء قوم را خادمین مردم می داند و خود بهترین خدمتگذار است.

هرکس که وارد شهر مدینه شد، اولین جایی که سؤال می کردند نشانی بیت امام مجتبی (ع) بود، چراکه می دانستند ایشان شخصیتی است که روحیه خدمتگذاری به مردم را دارد و این بزرگترین درس است برای مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی که خدمت به مردم را دراولویت برنامه های خودشان قرار دهند.

جوان های عزیز ما باید بیشتر از اینها نسبت به سنت و سیره ی اهل بیت (ع) آشنا باشند و با معرفت سبک زندگی اسلامی را ترویج دهند. خصوصاً مسئولین باید بیشتر از اینها مراقب باشند و نگذارند با اشاعه فرهنگ منحط غربی، این همه منابع ارزشمند و فرهنگ ناب ولایی و اهل بیتی در جامعه به حاشیه رانده شود.

دنیا باید بداند که ما در شیوه عملکردی خود همانطور که برای مقابله با دشمن معتقد به فرهنگ جهادی و عاشورایی هستیم، در کنار آن فرهنگ صلح و دوستی و ملایمت هم داریم که برگرفته از فرهنگ حسینی است.

اسلام به ما آموخته است قاطعیت و صلابت توأمان با ملایمت و عطوفت، هر دو تفکر مکمل یکدیگرند برای رسیدن به اهداف متعالی اسلام و انشاءالله که جامعه اسلامی و خاصه دولتمردان و جوانان عزیز در کنار یکدیگر با تأسی از فرهنگ نورانی اهل بیت (ع) که هرکدام از این ارزشها در جای خود ضرورت و نیاز است، انشاءالله به ساحل امن برسند و از گزند خطرات و تهدیدها و آسیب ها در امان باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: