شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸
berooz
۱۶:۲۶:۳۲
کد خبر: ۱۲۰۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
به همت اهالی مناطق مختلف شهرستان مرودشت اجرا شد
به همت اهالی مناطق مختلف شهرستان مرودشت پویش استفاده از محصولات بومی سنتی درتهیه تنقلات شب عید اجراشد
به همت اهالی مناطق مختلف شهرستان مرودشت پویش استفاده از محصولات  بومی سنتی درتهیه تنقلات شب عید اجراشد
گرانی» را می‌توان یکی از چالشی‌ترین و بحث‌برانگیزترین  پدیده های اقتصادی کشور عنوان کرد که در نزد افکار عمومی از آن به موفقیت یا عدم موفقیت سیاست‌های اقتصادی یک دولت یاد می‌شود به تعبیر دیگر هر آنچه سرعت و روند گرانی اجناس شتاب  بیشتری به خود بگیرد بنا به باور عمومی به همان میزان، ذهنیت و تصور سوء مدیریت کشور از منظر اقتصادی پررنگ‌تر می‌شود.

طی چند ماه اخیر رشد تورم و گرانی به شدت فضای جامعه را متاثر کرده و قیمت‌ها با افزایش روزافزون مواجه شده‌اند گویی بنای پایین آمدن هم ندارد. این فضا دهک‌های پایین جامعه را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده و قدرت خرید آنها را هم به شدت کاهش داده است.

با پیچیده‌تر شدن شرایط اقتصادی و گرانی برخی اقلام و محصولات، عده ای نیز با تاثیر گرفتن از شایعات، تعادل بین عرضه و تقاضا را برهم می‌زنند و فضا را برای گرانی هر چه بیشتر مهیا می‌کنند، در نتیجه گرانی نه تنها مهار نمی‌شود بلکه تا حدودی با افزایش قیمت‌های بیشتر مواجه می‌شویم.

وجود یک عزم جدی در مردم و اتحاد آن‌ها در راستای عدم خرید کالا راه حل بسیار مناسبی برای مبارزه با گرانی کاذب کالاهاست. به راه انداختن پویش های مردمی برای نخریدن برخی کالاهای خاص در این راستا بوده که اگرچه تاکنون موفقیت های چشمگیری نداشته اما در صورت استمرار و پیگیری آن از طریق فضای مجازی می‌توان امیدوار بود که حداقل از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری کرده و یا آن را مهار کند.

البته این مساله نیازمند عزم جدی همه مردم و به ویژه افرادی است که توانایی مالی آنها بالا بوده و برای همدلی با اقشار ضعیف جامعه آن را عملی سازند.

با نزدیک شدن به عید نوروز و بالا رفتن تقاضا برای میوه و کالاهای اساسی اخیراً پویشی از سوی برخی از اهالی چندین روستای شهرستان مرودشت راه‌اندازی شده است، مردم با امضای نامه‌هایی بر نخریدن آجیل و تنقلات که بسیار گران بوده تاکید کرده اند
پویش استفاده از محصولات  بومی سنتی درتهیه تنقلات شب عید

نام:
ایمیل:
* نظر: