آخرین اخبار
گزارش
عرضه کتب پایگاه شهدای مربی شیراز در نمایشگاه کتاب
پایگاه شهدای مربی حوزه ۵ امام باقر علیه السلام:
boletعرضه کتب پایگاه شهدای مربی شیراز در نمایشگاه کتاب
وعده دیدار ما ، نهم دیماه1395
توسط واحد فرهنگی حوزه5بسیج امام باقر(ع) انجام شد :
boletوعده دیدار ما ، نهم دیماه1395
کد خبر: ۱۲۰۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز:
فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز گفت: بیش از یکصد منزل به صورت کامل با ارزشی بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال رفع نیاز شده است.

به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز؛ سرهنگ مجید علی پور فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز با اشاره به همت بسیجیان این ناحیه در کنار مردم سیل زده شیراز و کشور گفت: بسیجیان کشور برای همه ثابت کردند که هرجا صحنه خدمت رسانی به مردم باشد با حضور خود غوغا می کند و برایشان سیل، زلزله، دفاع از حرم و... فرقی ندارد.
فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز به شرایط سخت اولیه سیل شیراز اشاره کرد و ابراز داشت: بارش رحمت الهی متاسفانه در شهر شیراز شرایط سختی را رقم زد که میتوان به امتحان مسوولین جهت خدمت رسانی به مردم و سیستم مدیریتی خود دانست و به حمد الله در همان ساعات اولیه درب مساجد، حسینیه‌ها، سالن‌های ورزشی و اماکن در اختیار این ناحیه به روی مردم گشوده شد و از یک نفر تا ۶۰۰ نفر در هر کدام از اماکن ساماندهی شدند.
سرهنگ علی پور از اقدامات صورت گرفته در اماکن این ناحیه اظهار داشت: نزدیک به دو هزار و ۳۰۰ نفر از مسافرین گرفتار در سیل شیراز  طی دو روز اسکان خود توانستند با همکاری تیم پزشکی از ویزیت رایگان و داروهای رایگان برخوردار شوند.
وی ادامه داد: جهت برگشت روحیه به مسافرین و از بین بردن تلخی حوادث آن روز برنامه های متنوعی از جمله کلاس های فرهنگی، دینی، ورزشی، اعتقادی برگزار شد.
اعزام ۱۷۹ گروه جهادی جهت کمک به سیل زدگان
سرهنگ علی پور به خیرین بسیجی اشاره کرد و اذعان داشت: در کنار اسکان مسافرین، خیرین بسیجی سه وعده غذایی شامل صبحانه، نهار، شام  و همچنین میان وعده تامین کردند.
فرمانده ناحیه بقیه الله(عج) شیراز به آسیب دیدن خانه های محله های کم برخوردار اشاره کرد و گفت: متاسفانه باران رحمت الهی علاوه بر خسارت به شهرک سعدی شیراز به منازل محلات کم برخوردار مثل محله بیات، سنگ سیاه، شهرک بهار خسارت وارد کرد که در همین راستا بیش از ۸۶۰ بسیجی در قالب ۱۷۹ گروه جهادی با ۷۶ خودرو سبک و ۱۲ خودرو سنگین به ۱۴۰ منزل امدادرسانی کردند که در گام اول اقدام به رهاسازی آب از منازل و خارج کردن سیل از خانه ها و رساندن منازل به ظاهری مناسب بود.
وی ادامه داد: بسیجیان جهادگر در گام دوم که هنوز ادامه دارد اقدام به تامین اقلام ضروری زندگی نمودند که در این راستا بیش از ۷۰۰ سبد معیشتی با همت گروه های جهادی، خیرین و خیریه ها تامین و خرید وسایل ضروری زندگی بین منازل سیل زده توزیع شده است و همچنان در حال انجام میباشد.
وی افزود: وسایل ضروری زندگی افراد که دچار نقص فنی شده بود به صورت کاملا رایگان برطرف شد که اکنون میتوان گفت بیش از یکصد منزل به صورت کامل با ارزشی بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال رفع نیاز شده است.
برپایی ۲۰ ایستگاه جهت دریافت کمک های مردمی
سرهنگ علی پور به سیل در دیگر نقاط میهن عزیزمان اشاره کرد و گفت: حس همدوستی در همه ایرانیان وجود دارد و در این راستا بیش از ۲۰ ایستگاه ثابت در محدوده ناحیه بقیه الله(عج) جهت کمک به سیل زدگان برپا شده است و تاکنون یک مرحله از اقلام ضروری بارگیری شده و به استان لرستان اعزام شده است.
وی ادامه داد: مرحله دوم اعزام اقلام ضروری در حال تفکیک، بسته بندی، کد گذاری و شناسنامه می باشد که در موقع ارسال به خانواده های نیازمند تسریع شود.
سرهنگ علی پور تصریح کرد: بسیج تا زمان آرامش مجدد به زندگی افراد آسیب دیده در کنار آنها خواهد بود و کنار نخواهد کشید.
برگزاری مراسم تقدیر از جهادگران بسیجی و مدافعین سومین حرم اهل بیت(ع) همزمان با روز جوان
سرهنگ علی پور در پایان از برگزاری مراسم تقدیر از جهادگران بسیجی و مدافعین سومین حرم اهل بیت علیهم السلام که به صورت ۲۴ ساعته بحث امنیت حرم‌های مطهر در ایام نوروز را برعهده داشتند همزمان با روز جوان خبر داد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: