آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۹
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس:
سردار بوعلی گفت: هنر سازمان بسیج براساس فلسفه تشکیلش این است که با استفاده از ظرفیت مردم به کمک دیگر ارگان ها برود.
سردار بوعلی جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس در آئین تودیع و معارفه مسئولین بسیج سازندگی و فضای مجازی سپاه فجر، فلسفه تشکیل بسیج را استفاده از ظرفیت مردم دانست و گفت: واقعیت امر این است که تشکیل بسیج سازندگی، با هدف اینکه بعضی از خدمات سازمان ها و ارگان ها را به عهده بگیرد تشکیل نشده و فقط برای همراهی و مکمل بودن برای انجام بهتر کارهاست.

وی با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل بسیج، استفاده از ظرفیت مردم است تشریح کرد: یعنی هرجا مشکلی به وجود می آید یا کار بزرگی است که از عهده سازمان مربوطه خارج باشد، باید مردم ورود کنند و مسئول هماهنگی، آموزش و همکاری را بسیج به عهده دارد و بسیج سازندگی هم جزئی از این مجموعه بسیج است.

بوعلی تاکید کرد: به طور مشخص سازمان بسیج نه در تقابل، نه در مخالفت و نه حتی در موازات دیگر ادارات و سازمان هاست. 

به گفته جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس، هنر سازمان بسیج براساس فلسفه تشکیلش این است که با استفاده از ظرفیت مردم به کمک دیگر ارگان ها برود.

وی با خاطرنشان کردن اینکه بسیج سازندگی هم یکی از این ساختارهاست که برای این منظور تشکیل شده است، تصریح کرد: کار بسیج سازندگی تولید، به عهده گرفتن مسئولیت علمی و سایر موارد نیست بلکه کارش این است که در هر عرصه ای که می تواند به توسعه علمی و تولیدی کشور کمک کند.

بوعلی افزود: بسیج سازندگی سازمان مربوطه را در امور مختلف همراهی و کمک می کند و چقدر آن سازمان متولی برای این همراهی و همکاری خوشحال می شود.

جانشین فرماندهی سپاه فجر با اشاره به آثار تربیتی بخش های مختلف بسیج گفت:  اینکه یک جوان در جمع بچه‌های حزب اللهی و جهادی وارد می شود، آثار تربیتی دارد که این هم نکاتی است که نباید غفلت شود.

وی تاکید کرد: همه ما اگر دارای یک تفکر باشیم و باید بدانیم که قرار نیست ما دیگران را ناکارآمد جلوه دهیم بلکه باید در دل مردم و همراه مردم باشیم و همراه و هم پای مسؤولین باشیم. مردم خود می فهمند حضور نیروهای بسیج را هرجا لازم باشد مردم خودشان تشخیص می دهند.

بوعلی با بیان اینکه فعالیت بسیج سازندگی در هر بعدی قابل توجیه است و نحوه ورود ما هم  مشخص است اظهار داشت: حتما باید یکی از خروجی های کار ما این باشد که هر کسی در فلان نقطه مشخص مسئول است ما به او کمک می کنیم، اگر بسیج سازندگی ما بخواهد عزیز شود باید با صداقت حرکت کنند.

در ادامه، مراسم تکریم دکتر محمد جواد کهندل پور مسئول سابق و معارفه پاسدار محمد جعفر سرهنگ دوستدار مسئول جدید سازمان فضای مجازی سپاه فجر برگزار شد.
مطالب مرتبط
برچسب ها: سردار بوعلی
نام:
ایمیل:
* نظر: