آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۱۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس:
سردار بوعلی گفت: آن چیزی که انقلاب اسلامی را نسبت به همه انقلاب ها و همه کشورها متمایز کرده، همین ویژگی مردم انقلابی است.
سردار یدالله بوعلی جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در اختتامیه دومین جشنواره مالک اشتر سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز با بیان خصوصیات مالک اشتر اظهار داشت: در یک مقطعی از انقلاب و دفاع مقدس، نمونه هایی از چنین افرادی که مالکی باشند داریم که بیانگر اهمیت جایگاه این جشنواره باشد تا بیان کند که هدف این جشنواره چیست و از چه نوع چهره هایی قرار است تقدیر شود.

وی ادامه داد: قطعا تاریخ انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن و تاریخ مبارزات شیعه، پر است از این مصادیق که هریک از کسانی که برای دفاع از حریم تشیع و اسلام عزیز وارد میدان شدند، عملکردشان خود یک نمونه بسیار ارزشمند و الگوی قابل قبول است.

بوعلی با یادآوری جمله مجدد عراق پس از پذیرش قطعنامه 598 گفت: امروز 25 تیرماه است و یک روز عجیبی در تاریخ دفاع مقدس است؛ وقتی که امام عزیز قطعنامه598 را پذیرفتند، در شرایطی عده ای از بچه های بسیجی و رزمنده نگران و ناراحت شدند که چرا اوضاع اینگونه شد و امام عزیز قطعنامه را پذیرفتند؟

به گفته وی، نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه در پایان جنگ صحنه را به نفع خود تغییر داد، اما از آنجا که دشمن فکر می کرد امام عزیز از سر ضعف قطعنامه را پذیرفته اند، در همچین روزی به صورت گسترده در همه جبهه ها، در خرمشهر، کوشک، جبهه میانی تا منطقه اسلام آباد غرب به سمت کرمانشاه، تعرضات متعددی را شروع کرد؛ به این امید که جبهه مقابلشان ضعیف شده و الآن می توانند کار نظام جمهوری اسلامی را یکسره کنند.

این یادگار دفاع مقدس، با تأکید بر اینکه دشمن شرایط سختی را پیش آورد؛ اظهار داشت: اما از آنجا که وعده الهی حتمی است، و رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس و همه صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی این را ثابت کرده بودند، این را هم ثابت کردند که هر زمان که توان و تجهیزاتشان به حداقل رسید، زمانی است که باید با تمام خلوص و وجود، توسلشان به ائمه اطهار باشد و متکل به خدا، و در عرصه میدان بایستند تا مصداقی از آن وعده الهی باشند که: "کم من فات قلیله غلبت فات کثیره باذن لله" محقق شود. وقتی با این باور در میدان پافشاری می کنیم، نصرت الهی اتفاق می افتد.

به عقیده بوعلی، هر زمانی که این مردم حس کردند که عرصه ای نیاز به حضور جدی مردم دارد، بی درنگ ورود کرده و آن خلاء ها را پر کردند. در آن زمان هم مردم با شنیدن اینکه دشمن دوباره به مرزها حمله کرده، به جبهه ها هجوم آوردند و دشمن را برسر جای خود نشاندند و پوزه دشمن را به خاک مالیدند؛ و امروز هم در مباحث گوناگون، از جمله سیل اخیر، شاهد این صحنه های حماسی حضور پرشور مردم بودیم. این از ویژگی های انقلاب اسلامی و مردم شیعه است.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس تأکید کرد: آن چیزی که انقلاب اسلامی را نسبت به همه انقلاب ها و همه کشورها متمایز کرده، همین ویژگی مردم انقلابی است.

وی در ادامه به جنایات منافقین اشاره و تأکید کرد: منافقین به هیچ عنوان و با هیچ چیزی قابل تطهیر نیستند. امام فرمودند منافقین از کفار هم بدترند. جنایت و خیانتی که اینها در بیمارستان اسلام آباد مرتکب شدند، کمتر نیروی مسلحی در دنیا مرتکب می شوند.

این رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: چه کسانی منافقان را متوقف کردند؟ همین اراده و باوری که "من اگر چیزی هم نداشته باشم، چون انقلابم را دوست دارم، چون امامم را دوست دارم و به او باور دارم و می دانم مسیرش در مسیر حرکت نورانی سیدالشهداست، پس من هم تا آخرین قطره خون می مانم." این مقاومت باعث شد در مقابل منافقین هم پوزه دشمن به خاک مالیده شود.

بوعلی یادآوری کرد: اگر ما در پایان جنگ همه خطوط مرزیمان را حفظ کردیم و دشمن را به عقب راندیم و اجازه ندادیم حتی یک وجب از خاکمان به دست دشمن بیفتد، این به دلیل پذیرش قطعنامه نیست، به دلیل مقاومت بعد از قطعنامه 598 است.

جانشین سپاه فجر فارس گفت: ما با پیروزی و با کمال افتخار توانستیم از آن صحنه پیروز بیرون بیاییم و این بود که شد "دفاع مقدس" و "هشت سال پیروزی"؛ این را همه دنیا، خصوصا دشمنان ما این را بهتر متوجه شدند. چون آنها از هیچ چیزی دریغ نکردند.

وی اظهار داشت: امروز هم که شرایط سخت اقتصادی را بر این ملت تحمیل کردند، باز ما عرض می کنیم" همانطور که این تفکر، لبنان و غزه و عراق و سوریه و حریم آل الله را نجات داد، و همانطور که این تفکر یمن را در عرصه نبرد، با همه نداری و محرومیت به برتری رسانده، امروز هم هست و مطمئن هستیم که چون این باور را داریم، تا امروز خدا کمک کرده و تا این مرحله رسیده ایم و مطمئن هستیم که نظام جمهوری اسلامی بر اساس وعده امامش و نایب امام زمان داده، از این مرحله سخت هم عبور خواهیم کرد.

دریافتی؛
نام:
ایمیل:
* نظر: