آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
حوادث تیر ماه یک قلم از هزاران جنایات ضد بشری آمریکا است.
سرهنگ هاشمی بیان، جانشین سپاه سپیدان:
boletحوادث تیر ماه یک قلم از هزاران جنایات ضد بشری آمریکا است.
مسعود انصاری
در گفت و گوی اختصاصی با جانشین سپاه سپیدان
ریشه یابی ناآرامی اخیر؛
boletدر گفت و گوی اختصاصی با جانشین سپاه سپیدان
مسعود انصاری
یکی از نیازهای کنونی ما وحدت بین مردم است
سرهنگ رستمی به تنویر گفت:
boletیکی از نیازهای کنونی ما وحدت بین مردم است
مسعود انصاری
کد خبر: ۱۲۱۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
همزمان با آغاز دهه محرم:
به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مراسم عزاداری با حضور کلیه پایوران در نمازخانه ناحیه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی سپاه سپیدان، و به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورا با حضور کلیه پایوران و سربازان در نمازخانه ناحیه سپاه سپیدان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام معصومی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سپیدان ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله علیه السلام گفت:یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند متعال معرفت است که انسان‌ها به یکدیگر می‌ورزند، درمورد بشر فرمودند که خداوند داده‌های فطری در وجود انسان نهاده است انسان هم میتواند نسبت به یکدیگر ابراز دوستی کند یا دشمنی کند یا نسبت به یکدیگر شناخت داشته باشد، امکان معرفت برای انسان وجود دارد انسان اول خودش را بشناسد بعد دیگران.

حجت الاسلام معصومی در ادامه بیان داشت: فطرت آدمی علاقه‌مند به آزاد منشی و شجاعت و غیرت و اهمیت دینی شجاعت دوستی و عزت دوستی است که حتی آن جوانمرد دشمنت باشد. واقعه عاشورا و امام حسین علیه السلام تا ابد جهانی شده است. امام حسین علیه السلام پرچمدار شهدای مظلوم کربلا است که درس آزادگی و جوانمردی داد.

او با اشاره به آیات الهی بیان داشت:ای پیامبر ما به شما یک نسل عطا می‌کنیم که تمام دوران به آن افتخار و مایه سربلندی شماست که باعث زنده نگه داشتن دین اسلام می‌گردد و پرچمدار دفاع مظلوم و مظلومین هستند.

او  در پایان گفت:عشق امام حسین علیه السلام در دل ما مسلمانان است حتی خلاف کار‌ها و مفسدین هم در این ایام به سوگواری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند. 

هیچ قدرتی نمی‌تواند قدرت حسینی را شکست دهد. شاید بتواند افراطی گری راه بیاندازد سخنان امام حسین علیه السلام را به مردم نشان دهیم که تاثیر گذار‌تر هم هست.

معرفت دینی داشته باشیم معرفت حسینی داشته باشیم به اباعبدالله نزدیک شویم تا در دنیا عاقبت به خیر شویم. ما باید قدردان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم چرا که به تمام مسائل آگاه هستند و با روشنگری نقشه شوم دشمنان را سرکوب می‌کنند. شما رزمندگان خیل کثیر هستید که با جانفشانی و خدمات رسانی به این مرز و بوم خدمت می‌کنید.

در ادامه مراسم با مداحی برادر صدیق و نوروزی مداح اهل بیت و سینه زنی خاتمه یافت.

انتهای پیام/ مسعود انصاری
نام:
ایمیل:
* نظر: