آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
حوادث تیر ماه یک قلم از هزاران جنایات ضد بشری آمریکا است.
سرهنگ هاشمی بیان، جانشین سپاه سپیدان:
boletحوادث تیر ماه یک قلم از هزاران جنایات ضد بشری آمریکا است.
مسعود انصاری
در گفت و گوی اختصاصی با جانشین سپاه سپیدان
ریشه یابی ناآرامی اخیر؛
boletدر گفت و گوی اختصاصی با جانشین سپاه سپیدان
مسعود انصاری
یکی از نیازهای کنونی ما وحدت بین مردم است
سرهنگ رستمی به تنویر گفت:
boletیکی از نیازهای کنونی ما وحدت بین مردم است
مسعود انصاری
کد خبر: ۱۲۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
در پنجمین روز از دهه اول محرم صورت گرفت؛
مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا، روضه خوانی و عزاداری پرسنل سپاه و کارمندان آموزش و پرورش سپیدان در امامزاده سید سلطان نورالدین علوی غازی(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سپاه سپیدان؛ صبح امروز پنج شنبه و در پنجمین روز از دهه اول محرم الحرام 1441 هجری قمری، مراسم معنوی و پرفیض قرائت زیارت عاشورا، روضه خوانی و سینه زنی سید و سالار شهیدان با حضور پرسنل سپاه سپیدان و جمع کثیری از کارکنان آموزش و پرورش و سایر ادارات شهرستان در حسینیه امامزاده سید سلطان نورالدین علوی غازی(ع) برگزار شد.

در این مراسم معنوی مداحان اهل بیت برادر جمشیدی، صدیق، طاهری و توسلی دقایقی را در مدح و ثنای اباعبدالله حسین(ع) به ذکر مصیبت و روضه پرداختند.


در پایان آقای حیاتی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سپیدان ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، گفت: یکی از اهداف امام حسین علیه السلام در قیام عاشورا رواج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای بود که این امور در آن رنگ باخته بودند.

امام باید از طریقی اصلاحاتی را در جامعه ی رسول الله صلوات الله علیه پیاده می کردند که با رحلت ایشان طی چندین سال از بین رفته و یا کم اهمیت جلوه می کرد. شهادت امام و یارانشان در حادثه ی عاشورا تنها راهی بود که امام می توانست این امور را بازسازی و احیا کند. 

توجه به معروف و منکر امر بسیار مهمی بود که بعد از شهادت امام دوباره مورد توجه قرار گرفت. همه ی گناهان کوچک و بزرگ به نوعی منکر هستند.
چرا که اگر به گناهان کوچک اهمیت ندهیم رفته رفته به منکرات بزرگی بدل می شوند که شاید هیچگاه قابل جبران نباشند. همه چیز در اینجا به اراده و اختیار انسان بر می گردد. اراده و اختیار انسان می تواند او را به سمت خوبی ها یا بدی ها سوق دهد.


انتهای پیام/مسعود انصاری
نام:
ایمیل:
* نظر: