آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۲۳۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به آمار جرائم در بین نیروهای مسلح گفت: میزان تخلف در نیروهای مسلح رو به کاهش است.میزان تخلف در نیروهای مسلح رو به کاهش است
 حجت الاسلام شکر الله بهرامی در دیدار با مدیران شهرستان سراب گفت: مبارزه با فساد در تمام سطوح اداری، نظامی و قضایی، فعالیتی جهادی است و مسئولان قضائی با سفربه مراکز استان ها و شهرستان ها، با بررسی کمبودها و شناسایی ظرفیت ها، سعی در ارائه برنامه های جدید و تحولی عظیم در این قوه دارند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر ضروت اجرای صحیح عدالت در قوه قضائیه افزود : گره گشایی از مشکلات مردم و گسترش عدالت در مراکز استانها از دیگر اهداف سفرهای استانی رییس قوه قضائیه است.

رئیس دادگستری شهرستان سراب هم در این نشست تعداد پرونده های ورودی و مطروحه را در سال گذشته ۲۵ هزار پرونده اعلام کرد و گفت: بیش از ۹۵ درصد این پرونده ها مختومه شده است.

مهدی شمسی با اشاره به کمبود نیروی انسانی افزود: هم اکنون دادگستری این شهرستان، با ۱۰ نفر قاضی و ۳۵ نفر کارمند مشغول ارائه خدمات به مردم است که این تعداد جوابگوی میزان مراجعات نیست.

وی ادامه داد: این دادگستری با ۴۰ درصد نیروی موجود در کادر قضایی و ۴۵ درصد در بخش اداری فعالیت می کند.

شمسی با اشاره به جمعیت شهرستان و افزایش جرائم جدید افزود : این درحالی است که بر اساس چارت مصوب شده قوه قضائیه، ۶۰درصد پست های قضایی و ۵۰ درصد پست های اداری در این دادگستری خالی است.

وی توهین، ضرب و جرح و اختلافات ملکی را از بیشترین پرونده های ورودی به این دادگستری برشمرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: