کد خبر: ۱۲۲۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
همزمان با هفته بسیج؛
به مناسبت هفته بسیج کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی و شورای امربه معروف و نهی ازمنکر با حضور اعضای شبکه رضویون در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه سپیدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سپاه سپیدان؛ صبح امروز دوشنبه مورخ 98/09/04 و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف عالیه سپاه کارگاه یک روزه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه و همکاری اداره بهزیستی سپیدان در حسینیه عاشقان ثارالله ناحیه  برگزار شد.

سروان پاسدار حمزه صدیق معاون اجتماعی سپاه سپیدان روز دوشنبه در حاشیه این کارگاه به تنویر گفت: در این کارگاه کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان مباحثی مانند طلاق، کودک و همسرآزاری و غیره را برای حاضران تشریح کردند.

صدیق افزود: سپاه در مباحث محرومیت زدائی، برگزاری کارگاههای آموزشی و پیشگیرانه، آموزش نحوه زندگی به سبک اسلامی، ازدواج آسان، اجرای طرح کرامت و مشارکت با سازمانهای مردم نهاد و دستگاههای حمایتی و غیره در جهت کاهش دادن آسیب های اجتماعی تلاش می کند.

معاون اجتماعی سپاه سپیدان با قدردانی از تلاش ها و پیگیری های ارزشمند فرماندهی ناحیه، دادگستری و اداره بهزیستی شهرستان در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی و محرومیت زدائی گفت: ورود سپاه در مقوله های آموزشی و فرهنگی در جهت فرهنگ سازی، ارائه برنامه های آموزشی و نشست های بصیرتی و کاهش دادن آسیب های اجتماعی تاثیر خوبی در جامعه دارد.
وی افزود: مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند تعامل و هم اندیشی و ارائه راهکارهای تاثیرگذار بوده که دستگاهها و ارگانهای مختلف می توانند، مکمل یکدیگر باشند و شاخص های خدمات را در اجتماع ارتقاء بخشند.

صدیق اظهار داشت: کارشناسان اداره بهزیستی در حوزه های مختلف خدماتی و اورژانس اجتماعی با تمام توان برای کاهش دادن آسیب های اجتماعی تلاش می کنند.

صدیق همچنین در مورد کارگاه آموزشی شبکه رضویون اظهار داشت: این کارگاه آموزشی باهدف تذکر لسانی و رویکرد ایجابی برگزار می‌شود تا شیوه‌ها و روش‌های اقناعی احیای فریضتین در جامعه نهادینه شود.

صدیق با بیان اینکه احیای فریضه امربه‌معروف به معروف ونهی از منکر رسالت آحاد جامعه و مسئولان می‌باشد گفت: تحقق فریضه امربه‌معروف ونهی از منکر در جامعه توسط دلسوزان جامعه با تذکر لسانی و رویکرد ایجابی در دستور کار است.

در پایان مراسم از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در هفته بسیج تقدیر و تشکر بعمل آمد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: