کد خبر: ۱۲۲۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
با حضور سردار محمد جعفر اسدی؛
با حضور فرمانده سابق نیروی زمینی سپاه و در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، از سردیس ورودی شهرک شهید قاضی سپیدان در بلوار ورودی این شهرک رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی سپاه سپیدان صبح امروز پنج شنبه مورخ 98/09/07 و در ششمین روز از هفته بسیج؛ مراسم رونمایی از سردیس ورودی شهرک شهید قاضی سپیدان با حضور سردار محمد جعفر اسدی، سرهنگ جعفری، سید علاء الدین خادم، جوادی جهرمی، مهندس رهنما و جمعی از اعضای شورای شهر سپیدان در مکان ورودی این شهرک برگزار شد.

عبدالمطلب رهنما، شهردار سپیدان، در حاشیه افتتاح این سردیس از ساماندهی دیگر شهرک ها و میدان های شهر سپیدان خبر داد و تصریح کرد: در طراحی مبلمان شهري، بايد ارسال پيام براي شهروندان با توجه به زبان و خصيصه های فرهنگی و هويت هر شهر باشد، تا براي شهروندان قابل لمس تر بوده و با مردم ارتباط بصری برقرار كند.

وی بیان داشت: اقدام حوزه خدمات شهری در جهت تهیه و نصب این المان ها گامی در راستای استفاده از المان های گوناگون برای زیبا سازی شهر و گسترش فرهنگ ملی و مذهبی به شمار می آید و امیدواریم با نگاه جامع تر به مسایل ملی، آیینی و مذهبی، شاهد ارتقای سطح کیفی و کمی این المان ها در مبلمان شهری باشیم.

رهنما با بیان اینکه هدف مدیریت شهری ایجاد محیطی آرام و سالم است که آسایش و غنای زندگی در آن ممکن باشد افزود:  آسایش را می‌توان در تامین نیازهای اولیه شهروندان تعریف کرد، اما غنای زندگی هنگامی پدید می‌آید که معنویت و هنر در محیط های شهری بروز پیداکند.

شهردار سپیدان ارتقای آگاهی های عمومی، معرفی نمادها و ارزش های فرهنگی، بهسازی محیط شهر، ایجاد انگیزه برای معرفی سبک ها و سنت های هنری و هویت بخشی به فضاهای شهری  را بخشی از نقش و کارکرد المان های شهری عنوان کرد.

رهنما عنوان كرد: سردیس ها و المان های نصب و پیش بینی شده در شهر سپیدان با موضوع هاي فرهنگي، مذهبي، بومي، ملي و نمادي در مناطق مختلف نصب می شود و نصب سردیس شهید عزیز قاضی در راستای این. مهم میباشد.

لازم بذکر میباشد شهید عزیز قاضی فرماندار سابق سپیدان و طراح و بنیان گذار این شهرک میباشد که در تاریخ 8 بهمن سال 1365 در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمجه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/نام:
ایمیل:
* نظر: