کد خبر: ۱۲۲۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
با حضور رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس؛
با حضور سلیمان مهدوی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر شهرستان سپیدان در سالن جلسات سپاه ناحیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سپاه سپیدان، جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر شهرستان سپیدان با حضور سلیمان مهدوی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان؛ حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین ادارات و اعضای شورای تأمین شهرستان در سالن جلسات سپاه ناحیه سپیدان برگزار شد.

مهدوی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در این جلسه به تشریح نقش سازنده امر به‌ معروف و نهی از منکر و تاثیر آن در اصلاح وضعیت جامعه پرداخت و بر لزوم فعالیت تشکیلاتی منظم جهت هماهنگی هر چه بیشتر معروف و پیشبرد فعالیت های این حوزه مهم دینی و فرهنگی تاکید کرد.

مهدوی، آشنایی با مراتب و قواعد امر به‌ معروف را از مهم‌ترین ویژگی‌های آمران به معروف در جامعه دانست و اظهار داشت: اگر بخواهیم در راه اصلاح جامعه گام برداریم، باید در مرتبه نخست از خودمان شروع کنیم و اگر در این زمینه به کاری که انجام می دهیم، اعتقاد نداشته باشیم، اثر بخش بخش نخواهد بود.


مهدوی همچنین خاطر نشان شد: مهمترین معروف ،حفظ نظام است که همه دستگاه ها در این خصوص باید با هم متحد شوند و به حقوق مردم احترام گذارند تا از بروز فتنه جلوگیری به عمل آید، همچنین امربه معروف و نهی از منکر زمینه سازی ظهور حضرت حجت(عج) است و در این راستا باید مردم را بازرس و ناظر بر مردم قرار دهیم و این امر باعث می شود که ریشه خیلی از گناهان در جامعه خشکانده شده و مقدمات ظهور فراهم گردد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس از عدالت به عنوان بهترین معروف دینی در جامعه نام برد و بیان کرد: همگی ما وظیفه داریم در هر جایگاهی که هستیم، عدالت را در حیطه کاری خودمان جاری کنیم و در انجام وظایفی که بر عهده داریم به خوبی عمل کنیم.

مهدوی اظهار داشت: ترویج این فریضه باعث اصلاح جامعه و دوری از مفاسد و آسیب‌های اجتماعی می شود و همگی ما وظیفه داریم در کنار ادای تکلیف سازمانی، به تکلیف دینی و انقلابی خود که همان پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است عمل کنیم.

مهدوی همچنین، امر به‌ معروف و نهی از منکر را یک وظیفه شرعی و واجب دینی برشمرد و اظهار داشت: وجود آیات و روایات متعددی در این خصوص، نشانگر اهمیت و جایگاه والای این فرضیه دینی در تعالیم دین اسلام است و در اهمیت این موضوع همین بس که امام حسین(ع) هدف از قیام خود را برپایی امر به معروف و نهی از منکر در میان امت اسلامی بیان کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، ترغیب مردم و مسئولین جهت اجرای این واجب دینی در جامعه با تاکید بر تذکر لسانی را عمده ترین وظیفه ستاد های امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و عنوان کرد: فعالیت در این حوزه محدود به افراد یا تشکیلات خاصی نیست و می تواند آحاد مختلف مردم جامعه را در بر بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح چگونگی شکل گیری ستاد «امر به معروف و نهی از منکر» و سلسه مراتب تشکیلاتی آن در کشور و استان پرداخت و بر لزوم آشنایی و رعایت اصول و مراتب انجام این فرضیه واجب دینی در جامعه تاکید کرد.

در ادامه جلسه، جمعی از مسئولین ادارات و دستگاه های مرتبط امر گزارشی از اقدامات و فعالیت های خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارائه کردند و در پایان، راهکارهای چگونگی گسترش امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سپیدان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضرین به ارائه دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند.

تمدید حکم حجت الاسلام موسوی انور و همچنین حکم سرهنگ جعفری در راستای احیای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سپیدان حسن ختام این برنامه بود.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: