آخرین اخبار
گزارش
دومین قسمت از بسته خبری 60 ثانیه منتشر خواهد شد
ان شااالله فردا شب بسیجیان ناحیه ثارالله(ع) منتظر باشند:
boletدومین قسمت از بسته خبری 60 ثانیه منتشر خواهد شد
یادداشت و گفتگو
کد خبر: ۱۲۴۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
مسؤل نمایندگی نمایندگی ولی فقیه در بسیج ناحیه ثارالله (ع):
مسؤل نمایندگی نمایندگی ولی فقیه در بسیج ناحیه ثارالله به مناسبت هفته عفاف و حجاب مطالبی را بیان داشتند
مسؤل نمایندگی نمایندگی ولی فقیه در بسیج ناحیه ثارالله به مناسبت هفته عفاف و حجاب:
عفاف ضامن سعادت و سلامت جامعه به صورت عموم و خانواده به طور اخص می باشد . اسلام همانطور که به سلامت جسمی توجه دارد ، به سلامت روح و روان انسان ها توجه ویژه دارد.
 خداوند دو سرمایه بزرگ عفاف و حجاب را برای زن و مرد و همچنین غیرت را برای مردان قرار داد تا حافظ و نگهبان روح و روان انسان باشند.
 و یکی از فلسفه های حکم حجاب در اسلام ایجاد آرامش روانی فرد و سلامت و امنیت روانی جامعه است.
 حجاب مصونیت و محافظ و نگهبان وجود زن میباشد.
 وی افزود:  زنان پوشیده محجبه با توجه به این که دارای نوعی پوشش می باشند کمتر در معرض ناراحتیهای جسمی قرار خواهند گرفت و از آسیب‌های اجتماعی در امان خواهند بود.
 زنان با حجاب آرامش روحی و روانی بیشتری دارند و در نتیجه موجب سلامت روانی جامعه هم خواهند بود .
وی از هم گسیختگی خانواده، فساد اجتماعی، تباهی شخصیت زن و غیره را از آثار بی حجابی و بدحجابی در جامعه بیان کرد و افزود : برای اینکه یک جامعه با حجاب اسلامی و دارای سلامت روانی داشته باشیم باید زمینه های فردی و خانوادگی و اجتماعی را در افراد جامعه تقویت کنیم و الگوی عفاف و حجاب را در قالب فیلم داستان نمایش به جامعه به ویژه دختران جوان بشناسانیم.
 وی اضافه کرد: از جمله راه های موثر در حجاب جهت ایجاد امنیت جامعه:
 ایمان به خداوند و اعتقاد به اینکه او در هر حال حاضر و ناظر بر اعمال و رفتار ماست،آگاهی به فواید عفاف و حجاب و مضرات بی عفتی و بی حجابی،اهمیت به عفاف وحجاب در خانواده مخصوصاً توسط مادران،  امر به معروف و نهی از منکر، غیرت و تعصب ناموسی از جمله عوامل تقویت عفاف و حجاب در جامعه می باشد.
در روایت از پیامبر اسلام (ص) نقل شده که فرمود:«کسی از زنش غافل باشد و مراقب او نباشد بی غیرت است».
 وی افزود: غیرت یک حس درونی و ازفضایل  مردانگی است که خداوند برای نگهبانی و محافظت از حریم خانواده در وجود مردان به ودیعت گذاشته است.
 وی افزود:  عفاف و حجاب ازجمله حقوق اجتماعی که بنا بر حکم عقل ،حقوق اجتماعی باید مقدم بر حقوق فردی باشد و علاوه بر سلامت روحی و روانی فردی باعث سلامت و امنیت روانی جامعه هم خواهد شد .
نام:
ایمیل:
* نظر: