کد خبر: ۱۲۴۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
کمک مومنانه
۲۶ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا به ویژه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد این شهرستان لارستان توزیع شد.

از عید قربان تا عید غدیرخم به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است. امسال این دهه از دهم مردادماه ۹۹ آغاز شد و تا هجدهم این ماه ادامه داشت.

سرهنگ پاسدار امیر جاهدی، در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان لارستان بیان داشت: این کمک‌ها در ایام دهه امامت و ولایت امسال بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد و افزون بر این در ایام یاد شده، بیش از ۱۰۰ هزار ماسک و ۱۲ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح نیز توسط گروه‌های مختلف جهادی تولید شد و در اختیار قشرهای مختلف مردم این منطقه قرار گرفت.

همچنین دومین مرحله ی طرح ازدواج آسان در سال 99 با اهدای 14 سری جهیزیه به زوج های جوان لارستانی توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر فارس انجام شد.
 وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های سپاه در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، تلاش در جهت ترویج ازدواج آسان و همچنین حمایت از تولید کالای ایرانی است و این اقدام با هدف ترویج امر مقدس ازدواج  و حمایت از کالای داخلی در سال جهش تولید انجام شده است.
فرمانده سپاه ناحیه لارستان گفت: تمام کالاهای تهیه شده در این طرح از قبیل فرش، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی،  جاروبرقی، بخاری گازی  و سایر ملزومات خانگی، از کالای های باکیفیت ایرانی است  که  با قیمت 40% کمتر از  بازار در اختیار نوپیوندان عزیز قرار گرفت و همین موضوع به کم کردن هزینه زندگی برای زوج های جوان کمک شایانی نموده است.
جاهدی گفت: هر سری جهیزیه در این مرحله از طرح ازدواج آسان شامل 12قلم کالای ایرانی به ارزش ریالی 15 میلیون تومان می باشد که توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و مشارکت  زوج های جوان و خیرین تهیه شده است.

وی افزود: همچنین در مدت مورد اشاره، با رایزنی و هماهنگی با ۲۱۰ نفر از مالکان واحدهای مسکونی، اماکن تجاری و مغازه‌ها در شهرستان لارستان، آنها اجاره‌بهای ملک خود را که ارزش ریالی آنها بیش از چهار میلیارد ریال است، به مستاجران خود بخشیدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان اضافه کرد: در روز عید سعید قربان (دهم امردادماه ۹۹) افزون بر ۲ تن و نیم گوشت قربانی و در روز عید غدیر خم (هجدهم امردادماه) نیز بیش از ۲۴ هزار دست غذا بین مردم این شهرستان توزیع شد.

به گفته جاهدی، ارزش ریالی بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه خیران و مردم که از آغاز شیوع کرونا در شهرستان لارستان تهیه و توسط نیروهای بسیجی، جهادی و هیات‌های مختلف دینی، بین اقشار آسیب پذیر و نیازمند توزیع شده است، بیش از ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

وی، همچنین از عموم مردم، خیران و هیات‌های مذهبی درخواست کرد، با توجه به برگزاری مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در دهه اول ماه محرم، نذورات خود را در قالب کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی به جامعه هدف و نیازمندان اختصاص دهند.

او گفت: ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان و پایگاه‌های مقاومت این شهرستان نیز آماده دریافت این نذورات هستند.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: