آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
کمک 100 میلیونی ریالی اصناف به اردوهای جهادی
فرمانده حوزه اصناف سپاه کازرون:
boletکمک 100 میلیونی ریالی اصناف به اردوهای جهادی
خبرنگار نباید سیاست زده شود و برای منافع حزبی قلم بزند
فرمانده سپاه کازرون در آیین تجلیل از خبرنگاران؛
boletخبرنگار نباید سیاست زده شود و برای منافع حزبی قلم بزند
کد خبر: ۱۲۵۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
تنویر کازرون خبر داد:

به گزارش تنویر در نشست مشترک سرهنگ پاسدار غلامرضا توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون و دکتر برامکی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون ، طرح مشترک وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین ، طرح  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را تشریح نمودند .

سرهنگ پاسدار غلامرضا توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون عنوان کرد : تمرکز در طرح شهید سلیمانی بر بحث پیشگیری از کرونا است و این طرح شامل سه گام اصلی مراقبت، حمایت و نظارت است. این طرح در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، دستورات فرماندهی‌کل سپاه و پیرو تفاهم‌نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، اجرا می شود.

توکل در ادامه بیان داشت : افراد درگیر در این طرح با استقرار در محلات، پایگاه‌ های بسیج و مساجد، طبق فرم های مراکز بهداشت و درمان به در  منازل مراجعه کرده و اطلاعات لازم را ثبت می‌ کنند که اقدام در سرعت بخشیدن به بیماریابی بسیار موثر است. در این سطح به‌منظور جلوگیری از تردد بیماران کرونایی، برای تأمین معیشت، ارسال بسته‌‌های حمایتی و پکیج‌‌های بهداشتی صورت می‌‌گیرد؛ همچنین پایگاه‌‌های نواحی مقاومت بسیج به‌صورت محله‌‌محور تقبل کرده‌‌اند که اگر خانواده‌‌ای نیاز به خرید دارد و افراد خانواده، سن بالایی دارند و نباید برای خرید از خانه خارج شوند، پایگاه‌‌های بسیج این خرید را برای آن‌‌ها انجام ‌‌دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون گفت : بسیجیان جزء نخستین گروه‌هایی بودند که در میدان مبارزه با کرونا حضور پیدا کردند و با ایجاد کارگاه های تولیدی ماسک و دستکش سعی کردند تا مایحتاج اولیه بهداشتی مورد نیاز کادر درمان و سپس جامعه را تامین کنند. همچنین گروه های بسیج محلات در اکیپ‌های مختلف به میان جامعه آمدند و با ضد عفونی کردن معابر و مکانهای پر تجمع، سعی بر کنترل و توقف چرخه گسترش ویروس داشتند . و امیدواریم با اجرای این طرح که با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است بتوانیم گام موثری در کنترل نهایی این ویروس منحوس برداریم .

در ادامه دکتر برامکی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون افزود : در راستای استفاده از همه ظرفیت های کشور و بخصوص سازمان بسیج مستضعفین برای کمک به وزارت بهداشت این طرح اجرایی شده است .

وی همچنین در ادامه بیان داشت :  اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  سپردن کنترل کووید 19 به مردم محلات با بهره گیری از ایجاد هماهنگی و مدیریت واحدهای فعال در محلات / پایگاه سلامت در مناطق شهری/ خانه بهداشت در روستا و بسیج محلات  و مشارکت گسترده سایر سازمانهای ذینفع مانند هلال احمر و سمن ها می تواند استراتژی مناسبی برای کنترل بیماری درسطح محلات باشد.

ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون گفت : بی تردید شرط موفقیت این طرح تمرکز بر ویروس بجای تمرکز بر بیمارستان و ارائه خدمات فعال و خانواده محور بجای خدمات غیرفعال است و چنانچه از این دو موضوع دور شویم ویروس ما را مدیریت خواهد کرد. از این رو، طرح مشترک مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین طراحی گردیده و به اجرا گذاشته شده است .

دکتر برامکی در پایان افزود : موثرترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همه مردم و مشارکت همه جانه اقشار مختلف در کنترل این بیماری است که در این راستا  شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون  با تمام قوا در خدمت اجرای این طرح است و بسیار امیدواریم با اجرای آن درآینده نزدیک شاهد کاهش تعداد بیماران در بخش‌های مختلف باشیم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: