آخرین اخبار
گزارش
دومین قسمت از بسته خبری 60 ثانیه منتشر خواهد شد
ان شااالله فردا شب بسیجیان ناحیه ثارالله(ع) منتظر باشند:
boletدومین قسمت از بسته خبری 60 ثانیه منتشر خواهد شد
یادداشت و گفتگو
کد خبر: ۱۲۶۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۶
فرمانده سپاه ناحیه ثارالله شیراز:
فرمانده سپاه ناحیه ثارالله شیراز با اشاره به اینکه در یک جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: این نبرد، جانباز هم دارد و بیکارشدگان، جانبازان جنگ اقتصادی هستند که باید مورد احترام و کمک قرار گیرند.


به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز، سرهنگ پاسدار موسی زارعی فرمانده این ناحیه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در یک جنگ اقتصادی قرار داریم اظهار داشت  افرادی که از کار بیکار شده اند در واقع جانبازان این جنگ اقتصادی هستند.

وی توجه به کشت گلخانه‌ای، صرفه جویی در مصرف آب به‌ویژه در شرایط خشکسالی و کم‌آبی، غنی سازی خاک، آب‌رسانی، راه‌سازی‎‌ و ایجاد اشتغال را از مهمترین اهداف و استراتژی سپاه در بسیج سازندگی دانست و تصریح کرد: در شرایط کنونی، امنیت غذایی باید به صورت ویژه مورد توجه  قرار گیرد.

سرهنگ زارعی، یکی دیگر از راه‌های پیروزی در جنگ اقتصادی را تقویت و راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک خانگی و محلی دانست و بیان کرد: در این راستا، سپاه با حمایت از صندوق‌های قرض الحسنه کوچک محلی، اشتغال‌زایی و فراهم کردن حداقل‌ها را برای راه اندازی این کارگاه ها مدنظر قرار داده و به عبارتی، عمده مسئولیت این صندوق‌ها، کمک به کارآفرینی و اشتغالزایی است.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله شیراز، اشتغال‌زایی، تسهیلگری و تسهیل در رسیدن به مشاغل مدنظر را از اهداف اصلی بسیج سازندگی نواحی و محلات عنوان کرد و گفت: ما یک کشور چهارفصل هستیم و هنر ما در این است که مردم و جوانانی را که اراده کار کردن دارند تشویق کنیم تا به دنبال اشتغال باشند.

وی گفتمان‌سازی را موضوع دیگر در مبارزه و جنگ اقتصادی، دانست و گفت: باید اشتغالزایی، کارآفرینی و ثبات اقتصادی را نهادینه کنیم.

سرهنگ زارعی همچنین تأکید کرد: مبارزه در جنگ اقتصادی، باید یک اراده جمعی باشد که فرماندهان این جنگ، مسئولین بالادستی ما هستند و ما از "حاج قاسم" یاد گرفتیم که «به مشکلات نگوییم برو، بلکه بگوییم بیا.»

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد پویا و فعال، از همین کارگاه‌های خانگی آغاز می شود، تصریح کرد: برای توانمند شدن در اقتصاد، باید مدیران اقتصادی داشته باشیم که بتوانند مسائل را درک کنند.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله شیراز، نشان دادن الگوهای موفق را باعث ایجاد انگیزه دانست و ادامه داد: برای ایجاد انگیزه نیاز به هم‌افزایی و هماهنگی با دیگر ارگان‌ها داریم و امروز بسیج بنا دارد با هم‌افزایی با دیگر ارگان‌ها، این مشکلات را رفع کند تا مردم توانمند شده و روی پای خود بایستند.

در ادامه این نشست، قاسم مومنی، مسئول بسیج سازندگی ناحیه ثارالله هم با اشاره به اینکه برای به نتیجه رسیدن اشتغال، نیازمند یک چرخه کامل هستیم گفت: امروز سمیناری با حضور بیش از یکصد نفر از جوانان جویای کار از دستگاه‌های مختلف داشتیم، چراکه چرخه اول تولید، ایجاد انگیزه است.

به گفته وی، با حضور مهندس سلیمانی در این سمینار، آموزش تخصصی مشاغل متناسب با سن و جنس داده شد و شرکت کنندگان مشاوره شدند.

مومنی تصریح کرد: ما در جهت حمایت از کارآفرینی با بسترسازی و تهیه کارگاه شغل ایجاد می‌کنیم و در بازار نیز با کارگاه‌های نیمه صنعتی و صنعتی ارتباط گرفته ایم و افراد را به این کارگاه‌ها وصل می‌کنیم.

به عقیده وی، یکی از موانع در کارآفرینی و ایجاد مشاغل کوچک و زودبازده قوانین است؛ چراکه قوانین کار در زمانی نوشته شده که هزینه تولید پایین بود و امروز هزینه های تولید بسیار بالاست.

در ادامه، ابراهیم سلیمانی، معلول 75 درصد و کارآفرین و سخنران انگیزشی استان فارس نیز  اظهار داشت: وقتی خودم را به یک امنیت مالی رساندم، تصمیم گرفتم برای دیگران هم این کار را انجام دهم.

تولید پاکت نامه، مرغ و تخم‌مرغ، پرورش کرم و سوسک و مشاغل کوچک و با ثبات دیگر از جمله فعالیت‌هایی است که به گفته وی می توان با آن به یک امنیت اقتصادی پایدار با کمترین هزینه رسید.

وی گفت: از آن‌جاکه خودم همیشه به کمک نیاز داشتم و کسی به من کمک نمی‌کرد، وقتی مستقل شدم، شروع به کمک به دیگران کردم و تاکنون بیش از یکصد نفر با آموزشهای من، شاغل شده و برای 10 زوج  نیز زمینه اشتغال فراهم کرده ام.

سلیمانی ادامه داد: از آنجا که کمک های مالی را نمی توانستم به تعداد زیادی از افراد بدهم برای کمک به دیگران، از طریق آموزش و کار آفرینی اقدام کردم و در حال حاضر هم در حال آموزش دو زبان خارجی هستم و می خواهم فعالیت‌هایم  را به دیگر کشورها صادر کنم.

نام:
ایمیل:
* نظر: