آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۷۳۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
رئیس سازمان بسیج سازندگی در شیراز:
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه هم اکنون ۴۳۵ قطب مردم پایه در کشور شناسایی شده است، گفت: هرکسی که به صورت مردم پایه کار را جلو ببرد، محدودیتی در ارائه تسهیلات و تسهیل‌گری برای وی نخواهیم داشت.
سردار محمد زهرایی پیش از ظهر امروز در نشست طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی کارآفرینان برتر و رونمایی از خودروهای صنایع کوچک تبدیلی استان فارس با بیان اینکه بسیج، مردم سالاری دینی و خلق‌کننده حماسه‌های دینی است، اظهار داشت: بسیج با این رویکرد که «مردم اصیلند و ما وکیلیم»، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد و همین سبب پیشرفته بسیج شده است.

به گفته وی مردم راه حل همه مشکلاتند، اما در جایی که مسئول خود را متولی کار می‌داند و از مردم فاصله می‌گیرد، آنجا مشکل پیدا می‌کند.

سردار زهرایی بسیج را حلقه میانی بین مردم و رهبری دانست و گفت: بسیج از ساختاری از نوکران مردم تشکیل شده و به عنوان حلقه میانی، به لکوموتیوهایی نیاز دارد که مردم را هدایت کنند.

به عقیده وی اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست اقتصاد لیبرالی هم نیست بلکه اقتصاد مردم سالار است که با نگاه به مردم کار را پیش می‌برد.

رئیس بسیج سازندگی کشور ادامه داد: بسیج با راه‌اندازی قطب‌های کارآفرینی و صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغالزا، موتور محرکه‌ای است که برای هرکسی با قدرت ریسک کم، شرایط فراهم کرده تا  سوء مدیریت داخلی و تحریم‌ها قطع شود.

سردار زهرایی تاکید کرد: اگر در یک جنگ نظامی یک سردار نظامی فرمانده می‌شود و مردم اعضا، در جنگ اقتصادی، فرمانده، کارآفرینان هستند و ما تسهیلگر؛ پس باید این مهم را باور کنیم تا بتوانیم در این جنگ اقتصادی پیروز شویم.

وی قطب اقتصادی را محصول مزیت‌دار یک منطقه معنا کرد و گفت: در این قطب‌ها مردمی و مردم پایه است و همین باعث ماندگاری می‌شود؛ باید این را نگهداشت و توسعه داد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه هم اکنون 435 قطب مردم پایه در کشور شناسایی شده است تصریح کرد: صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال‌زا هم یک کلونی از آدم‌های نزدیک به هم است که همدیگر را می‌شناسند و می‌دانند که فلانی کننده کار هست یا خیر؟ و این گونه اشتغال‌ها پایدار می‌شود، چرا که به دست افراد توانمند ایجاد می‌شوند.

سردار زهرایی با بیان اینکه برای نخستین بار بسیج سازندگی از تبصره 16 تسهیلات گرفته است، تصریح کرد: اگر چه تسهیلات را مساوی شغل نمی‌دانیم، بلکه مشوق می‌دانیم؛ اما هرکسی که به صورت مردم پایه کار را جلو ببرد، محدودیتی در ارائه تسهیلات و تسهیل‌گری برای وی نخواهیم داشت.

وی در پایان با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه‌هایی با بانک‌های مختلف و نیز برخی نهادها همچون کمیته امداد برای تسهیلات و ایجاد مراکز کارآفرینی، تاکید کرد: همه این فعالیت‌ها برای جلوگیری از انحرافات اقتصاد مقاومتی و زودتر به نتیجه رسیدن آن است.
نام:
ایمیل:
* نظر: