آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۸۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
آیت‌الله دژکام:
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس به چفیه بسیجی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و آن را نماد انقلابی‌گری معظم‌له دانست و افزود: امروز با چفیه بسیج به دنیا اعلام می‌کنیم هنوز بر عهد اول ایستاده‌ایم و هیچ تفاوتی در انگیزه‌ها و آرمان‌های انقلابی ما رخ نداده است و این دشمن است که باید تسلیم مردان قوی همت مسلمان ایرانی شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، ۳ آذرماه در حاشیه رزمایش «اقتدار و حماسه» بسیجیان که هم‌اکنون در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در حال برگزاری است، گفت: ۴۲ سال از تأسیس بسیج به دستور امام راحل می‌گذرد که این تأسیس منشأ خیر و برکت برای اسلام و نظام اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه هر روز بر عزت و عظمت بسیج افزوده می‌شود، بسیجیان را زمینه‌سازان انقلاب جهانی حضرت مهدی موعود(عج) توصیف کرد که در آینده نزدیک این پرچم را به دست آنان خواهند سپرد.

آیت‌الله دژکام به چفیه بسیجی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و آن را نماد انقلابی‌گری معظم‌له دانست و افزود: ایشان با صلابت پای ارزش‌های انقلابی ایستاده‌اند و به همین دلیل این چفیه را رها نمی‌کنند. در تحلیل‌های جامعه‌شناسان این‌گونه است مدتی که از یک انقلاب می‌گذرد، آن انقلاب آرام می‌شود و دیگر آن حس و حال انقلابی رها می‌شود اما امروز مشاهده می‌کنیم، رهبر معظم و همه مجموعه‌های پای کار انقلاب اسلامی با این نماد چفیه دارند به دنیا اعلام می‌کنند که هنوز بر عهد اول ایستاده‌اند و هیچ تفاوتی در انگیزه‌ها و آرمان‌های انقلابی ما رخ نداده است و این دشمن است که باید تسلیم مردان قوی همت مسلمان ایرانی شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به کلمه شجره طیبه که برای بسیج به کار برده می‌شود، گفت: این کلمه ریشه در قرآن کریم دارد و خداوند متعال آن را برای مؤمنان به کار برده است. شجره طیبه لحظه‌ای و گذرا نیست بلکه ریشه‌ای عمیق در عقاید قلبی همه مسلمانان و مؤمنان دارد و دائماً ثمرات این شجره طیبه را مشاهده می‌کنیم.

وی بیان کرد: از روزی که بسیج در قبال مسائل جنگ تحمیلی برای حفظ امنیت کشور شکل گرفت تا امروز که بحمد الهی مجموعه نیروهای ما در بسیج سلامت میدان‌داری می‌کنند باید شکرگزار این ثمرات باشیم لذا در همینجا از بسیجیان تقدیر می‌کنیم که همواره پای کار بسیج برای به ثمره نشاندن این انقلاب تا دستیابی به حکومت جهانی عدل و ارزش‌های ایمانی تلاش می‌کنند.

آیت‌الله دژکام با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره بسیج که فرمودند همه مردم بسیجی هستند، گفت: امروز بسیجیان در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کرده‌اند که جای قدردانی دارد و از آنان می‌خواهیم که تا آخر پای آرمان‌های امام و شهدا بایستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بحمد الهی امروز جوانانی که در عرصه‌های مختلف بسیج حضور یافته‌اند عموماً از نسل چهارم انقلاب هستند که باید به آنان افتخار کرد و این در حقیقت اعلامی به دشمنان است که بدانند همچنان در مسیر انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن محکم و استوار ایستاده‌ایم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر: