آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۹۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
همکاری سازمان زندان‌ها و بسیج سازندگی استان فارس
تفاهم نامه همکاری میان سازمان زندان‌ها با بسیج سازندگی استان فارس در راستای توسعه و رونق اشتغال و حرفه‌آموزی در زندان‌ها و با هدف بهبود معیشت خانواده زندانیان منعقد شد.
  اسماعیل قزل سفلی مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس در این خصوص با بیان اینکه هم افزایی و کنار هم قرار گرفتن به معنی یا به عنوان یک تشریفات نیست بلکه یک ضرورت است، گفت: هم افزایی لازم است تا بتوان با همگرایی و کار عالمانه به حل مشکلات کشور کمک کرد بنابراین بسیج سازندگی خود را موظف می داند در کنار دستگاه هایی باشد که جامعه مخاطبانش مستضعفین و محرومین و افراد بی بضاعت می باشد و یکی از این مجموعه اداره کل زندان ها است که جامعه هدف آنها را، جزء اولویت ها و جامعه هدف خودمان می دانیم و معتقدیم باید به آنها ارائه خدمات شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان فارس افزود: در همین راستا و به منظور برنامه ریزی در امورات مشترک ، تفاهم نامه ای بین بسیج سازندگی و اداره کل زندان های استان فارس منعقد شده است که به دنبال خدمت رسانی هدفمند به زندانیان و خانواده زندانیان هستیم و این مساله را یک تکلیف برای خود می دانیم و از ظرفیت های مختلف بسیج سازندگی در راستای این کمک رسانی استفاده خواهیم کرد.

قزل سفلی اظهار داشت: معتقدیم زمانی جامعه ، یک زندانی را میپذیرد که آن زندانی متحول شده باشد و دارای مهارت و هویت جدید باشد که این هویت بیشتر در شغل نماینگر است لذا با استفاده از ظرفیت های بسیج سازندگی در بحث مهارت آموزی، توانمند سازی و حمایت تسهیلاتی و در معرفی به کارآفرینان، کمک رسانی در فروش محصولات و تولیدات این خانواده ها و ... اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر فارس با تاکید بر اینکه ظرفیت دیگری که بسیج سازندگی وجود دارد و می تواند در فرایند اصلاح و تربیت زندانیان کمک کننده باشد گروه های جهادی است، اذعان داشت: حضور هدفمند گروه های جهادی تخصصی باعث ارائه خدمات مشاوره، روانشناسی، پزشکی، دندانپزشکی، آموزشی، فرهنگی و ... به زندانیان و خانواده زندانیان خواهد شد همچنین نوجوانان و جوانانی که در کانون های اصلاح تربیت هستند را می توان به صورت هدفمند در برنامه های جهادی و در عرصه های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی و ... مشارکت داد و می تواند یکی از برنامه های مشترک فی ما بین این دو نهاد باشد حتی برای اداره کل زندان های فارس و مجموعه های مرتبط با این نهاد نیز این آمادگی را داریم تا گروه های جهادی ویژه ثبت گردد.


60 درصد زندانیان با مشکل بیکاری روبرو بوده اند

در ادامه، دکتر اسحق ابراهیمی مدیر کل زندان های فارس نیز با اشاره تفاهم نامه فی ما بین بسیج سازندگی و اداره کل زندان های استان فارس بیان داشت: امیدواریم با وجود این تفاهم نامه تعامل و همکاری دوجانبه خوبی در زمینه های مختلفی محقق شود و به صورت هدفمند پیش برود خوشبختانه تا کنون نیز همکاری های بسیار خوبی با تمام مجموعه های سپاه فجر و به ویژه بسیج سازندگی و حقوقدانان داشته ایم و برنامه های مختلف زیادی صورت گرفته که نمونه بارز آن همان طرح آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد بود که تا کنون 9 مرحله از این طرح اجرا شده است.

مدیر کل زندان های استان فارس افزود: مساله اشتغال زایی به عنوان اولویت اصلی ماست و تلاش داریم تا با تعامل و همکاری نهادها و دستگاه های مرتبط بتوان کارهای بزرگی انجام داد. یکی از شاخص ترین اهداف قانون گذار از مجازات حبس، بحث اصلاح و تربیت زندانی است و اگر این اتفاق به صورت اصولی انجام شود هم امنیت اجتماعی ارتقا پیدا می کند و هم اینکه در جهت توانمند سازی افراد و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار است بالغ بر 60 درصد زندانیان استان فارس با مشکل بیکاری و اشتغال روبرو بوده اند یا مشاغل کاذب داشته اند و عمدتاً دارای حرفه و مهارت لازم برای راه اندازی کسب و کار نیستند لذا لازم است که توانمند سازی این افراد انجام شود تا پس از آزادی امکان اشتغال برای آنها فراهم شود.

وی تاکید کرد: انتظار داریم بسیج سازندگی در این زمینه ما را یاری کنند و در فرایند اصلاح و تربیت زندانیان در حوزه توانمند سازی و مهارت آموزی کمک رسانی نمایند و بعد از آزادی نیز حمایت شوند تا دارای شغل و کسب و کار شوند.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: