آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۹۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۸
فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی (ع) شیراز:
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی علیه السلام شیراز از توزیع ۴هزار بسته معیشتی، طبخ و توزیع ۱۱۰ هزار طعام علوی و مهدوی و اهدای ۱۱٠هدیه به کودکان در منطقه شرق شیراز خبر داد.
 سرهنگ احمد جعفری ضمن تبریک عید بزرگ مسلمانان جهان‌؛ عزت و سربلندی انقلاب اسلامی در جغرافیای جهان را مرهون پرتو ولایت و ولایت را مرهون غدیر دانست.
جعفری واقعه غدیر را امری مهم در تاریخ اسلام خواند و خاطرنشان کرد: بعد از آخرین حج نبی مکرم اسلام که به حجة الوداع مشهور است؛ آیه ابلاغ دین بر پیامبر نازل می شود و خطاب به پیغمبر می فرماید: «یا ایّها الرّسول بَلِّغ ما أُنزِل الیک من ربک» ای پیغمبر، آنچه از خدا بر تو نازل شدبه (خلق برسان) «و إن لم تفعل فما بلّغت رسالته» که اگر نرسانی تبلیغ رسالت و اداء وظیفه نکرده ای.
وی با توجه به فرمایش امام باقر عليه السلام که می فرماید: «بُنى الاسلام على خمس على الصلاة و الزّكاة و الصوم و الحج و الولاية و لم يناد بشى‌ء كما نودى بالو لاية فاخذ النّاس بارباع و تركوا هذه»، اسلام بر پنج چيز استوار است: بر نماز، زكات، روزه، حج و ولايت اهل‌بيت و چيزى به اندازه‌ى ولايت مورد توجّه نبود، امّا مردم چهارتاى آن را پذيرفتند و ولايت را ترك كردند افزود: ولایت در محضر خدای متعال به حدی مهم است که پیامبر وقتی ۲۳سال برای اسلام تبلیغ می کند خطاب می کند که اگر ولایت امیرالمومنین را ابلاغ نکنی رسالت خودرا انجام نداده ای.
سرهنگ جعفری با اشاره به شرایط، مقتضیات و خفقان جامعه و عدم بصیرت مردم در اثر تبلیغات سوء معاویه و اطرافیانش در ادامه گفت: مردم با دو شاهد حق خود را مطالبه می کنند اما امیرالمومنین با هزاران شاهد هم نتوانست حق خودرا مطالبه کند.
وی با اشاره به جاهلیت اعراب در زمان حضرت علی (ع)، جاهلیت مدرن را عقبه این جهالت خواند و اذعان داشت: منطقه غرب آسیا به عنوان نقطه استراتژیک جهان از این امر مستثنی نیست و با عقبه یهود زمان حضرت موسی (ع) جهت نا امن کردن منطقه دست بیعت می دهند.
وی در ادامه به نقش مهم مردم اشاره کرد و بیان داشت: مردم اگر در زمان حضرت علی (ع) شیفته زرق و برق و مطامع دنیوی نشده بودند، و حکومت و حاکمیت را به اهلش سپرده بودند، شاید تاریخ عوض می شد.
سرهنگ جعفری در پایان گفت: ۱۱٠هزار پخت غذا، ۴هزار بسته معیشتی و ۱۱٠هدیه به کودکان، توسط گروههای جهادی سپاه ناحیه احمدبن موسی (ع) شیراز در روز عید غدیر جهت زنده نگه داشتن این عید بزرگ در بین مردم منطقه شرق شیرازتوزیع شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: