آخرین اخبار
کد خبر: ۱۳۰۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون؛
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون از کسب مقام برتر بسیج مهندسین عمران و معماری در کشور توسط سپاه کازرون خبر داد.
سرهنگ پاسدار غلامرضا توکل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون  ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: در همایش تخصصی سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور که با حضور مسئولین کشوری و لشکری در مشهد مقدس برگزار شد، از مهندس محمدجعفر شفیعی، مدیر بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه کازرون بعنوان مدیر برتر بسیج مهندسین عمران و معماری سراسر کشور و مراکز بسیج وزارت راه و شهرسازی تجلیل شد.

او گفت: سه قشر بسیج مهندسین سپاه کازرون از اقشار فعال و برتر ناحیه بوده که در سطح استان و کشور می‌درخشد و در چند سال اخیر موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

سرهنگ توکل در ادامه موفقیت‌های فنی و تخصصی در دوران جنگ تحمیلی و سازندگی پس از آن را مرهون خدمات مهندسین رشته‌های مختلف دانست و گفت: شهرستان انقلابی کازرون در شرایط فعلی با آماده سازی زیر ساخت‌های عمرانی می‌تواند عرصه تلاش‌های همه جانبه مهندسان باشد و برای رفع معضل مشکلات شهری هم نیازمند طرح‌های واقع گرایانه و تخصصی مهندسان هستیم.

او، آینده نگری را لازمه توفیق در فعالیت‌های جامعه مهندسین عنوان کرد و گفت: امروزه شرایط به گونه‌ای است که نیازمند نوآوری و ابتکار عمل در تمام زمینه‌های مهندسی هستیم.

مدیر بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه کازرون نیز در این باره گفت: دو ماموریت شاخص برای بسیج مهندسین عمران و معماری تعریف شده که یک حوزه در بحث خدمت رسانی، الگو سازی و امید آفرینی است که در حوزه فعالیت‌های عمرانی نقش آفرینی و اثر بخشی می‌کنند و حوزه بعدی در قالب ۷ کارگروه مدیریت شهری، معماری و شهرسازی اسلامی، کارگروه آب، مسکن، محیط زیست، کارگروه انجمن‌های صنفی و تخصصی و کارگروه حمل و نقل می‌باشد که در این راستا بسیج مهندسین و معماری سپاه کازرون با استفاده از هیئت اندیشه ورز و جامعه نخبگانی نقش آفرینی تاثیرگذار را در برنامه خود قرار داده است.

شفیعی گفت: بسیج مهندسین عمران و معماری در عرصه‌های علمی با کارگروه‌های علمی و تخصصی و در عرصه‌های محرومیت زدایی با طرح عمران روستا و همچنین با فعالیت در سطح جامعه یکی از اقشار اثرگذار در عمران و آبادانی و نهادینه کردن فرهنگ جهادی و انقلابی و علمی است.

مدیر بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه کازرون فعال کردن کارگروه‎های تخصصی بسیج مهندسین عمران و معماری به منظور بهره‎گیری از ظرفیت و دانش مهندسین بسیجی را از جمله اولویت‎های بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه کازرون برشمرد و گفت: این کارگروه‎ها براساس نیاز‌های شهرستان تشکیل شده است تا بتوانند براساس توان اعضاء خود به ارائه راهکار و پیشنهاد بپردازند.

شفیعی در ادامه به عملکرد بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه کازرون اشاره کرد و گفت: جذب و سازماندهی اعضا در سامانه ناب، نیازسنجی سه روستای محروم در طرح عمران روستا، برپایی میز خدمت جهادی، تشکیل خانه نخبگان جامعه مهندسین، برگزاری شورای هیئت اندیشه ورز به صورت مستمر، رزمایش کمک‌های مومنانه، تولید محتوا و تحلیل و بررسی در کانال‌های ایتا، روبیکا و ثامن، خدمات گروه جهادی شهدای مهندسین عمران و معماری در ساخت مسکن برای محرومین، برگزاری نشست‌های بصیرت افزایی و روشنگری، برگزاری نشست‌های شورای جهادی مسکن و برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی از اهم فعالیت‌های بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه کازرون بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: