شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
berooz
۲۲:۲۵:۰۶
کد خبر: ۵۰۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۶
آغاز مسابقه سراسری کتاب‌خوانی «کتاب و زندگی» با کتاب «من زنده‌ام»
مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی «کتاب و زندگی» با کتاب «من زنده‌ام» از امروز (اول محرم) آغاز و تا اربعین حسینی (22آذرماه) ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه مقاومت بسیج سپاه داراب، مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری و همیاری بیش از 20نهاد، اقدام به برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی «کتاب و زندگی» در سراسر کشور کرده است. این سلسله مسابقات هر دوماه یک‌بار با محوریت یک کتاب برگزار می‌شود که اولین دوره آن، با کتاب «من زنده‌ام» به قلم خانم معصومه آباد، از اول محرم آغاز و تا اربعین حسینی ادامه دارد.

 

* جایزه ویژه برای دختران 17ساله

 

این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور اجرا می‌شود که به منظور ترغیب مخاطبان و ایجاد انگیزه برای مطالعه آن، جوایز متعددی از جمله 50سفر عتبات عالیات، 50سفر مشهد مقدس، 100سکه بهار آزادی و بیش از دو میلیارد ریال جایزه نقدی و غیرنقدی در نظر گرفته شده است. همچنین جایزه ویژه‌ای برای شرکت‌کنندگان دختر 17ساله اختصاص یافته است.

 

* روش‌های تهیه کتاب

 

علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «من زنده‌ام» را از کتاب‌فروشی‌ها و فروش‌گاه‌های محصولات فرهنگی سراسر کشور، دفاتر نمایندگی مقام‌ معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مؤسسات فرهنگی‌مردمی، دفاتر انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تهیه کنند.

تماس با تلفن 021-63487 و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 10001661 از راه‌‌های دیگر خرید کتاب است.

با مراجعه به  سایت مسابقه به نشانی KetabZendegi.ir هم می‌توان نسخه الکترونیکی کتاب را دانلود و مطالعه کرد. سایت پاتوق کتاب نیز کتاب را به صورت اینترنتی به فروش می‌رساند و با پست یا پیک به دست مخاطبان می‌رساند.

قابل ذکر است که به منظور رفاه حال شرکت‌کنندگان، آخرین چاپ کتاب «من زنده‌ام» در شمارگان بالا و به قیمت استثنایی 8500 تومان (چاپ قبلی کتاب 20هزارتومان قیمت داشت) به چاپ رسیده است.

 

 

* شرکت در مسابقه

 

سؤالات مسابقه بصورت تراکت در مراکز فروش و مکان‌های تهیه کتاب ارائه می‌شود و همچنین در سایت مسابقه قابل دسترسی است. شرکت کنندگان جواب سؤالات 20گانه را از طریق پیامک به دبیرخانه ارسال می‌کنند که البته پیش از آن باید برای شرکت در مسابقه در سایت کتاب و زندگی ثبت‌نام کرده باشند.

توضیحات کامل نحوه شرکت در مسابقه و اطلاعات مورد نیاز در سایت KetabZendegi.ir قابل دسترسی است.

 

* جایزه استثنایی: لذت خواندن کتاب

 

کتاب «من زنده‌ام» مجموعه خاطرات خانم معصومه آباد از روزهای کودکی تا زمان اسارتش در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است. وی روزهای ابتدایی جنگ در سن 17سالگی به مدت هزار و یک‌شب به اسارت در آمد و خاطرات او اکنون کتاب خواندنی «من زنده‌ام» را شکل داده است.

هفده سال دارد فقط؛ هفده سال! دخترِ جوانی است، شوخ و شنگ، آفتاب و ماهتاب‌ندیده؛ عزیزِ دل پدر و محبوب مادر. هفده سال دارد فقط، که جنگ شروع می‌شود؛ هنوز از تاب و تب انقلاب نیفتاده که عراق حمله می‌کند به خاک کشورش. هفده سال دارد که وارد هلال احمر می‌شود تا به برادران هم‌رزم‌اش کمک کند؛ هفده سال دارد که توی جاده ماهشهر به آبادان اسیر می‌شود. هفده سال دارد که می‌شود اسیر جنگی! شهرزاد قصه‌گو، هزار و یک شب توی چنگال دیو گرفتار می‌شود.

«من زنده‌ام» قصه نیست؛ روایتی است واقعی از روزهای اسارت معصومه آباد در عراق.

 

این مسابقه با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی، سازمان صداوسیما، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت فرهنگی سپاه پاسداران، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.


انتهای متن/224224نام:
ایمیل:
* نظر: