دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
berooz
۱۰:۲۵:۵۳
کد خبر: ۵۶۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۷
همه می دانیم که امروزه پیشرفت کشورها در ابعاد مختلف و تامین رفاه مردم از جمله در تولید انرژی پاک و سالم، افزایش محصولات کشاورزی، رقابت پذیری تولیدات صنعتی، درمان بیماری های صعب العلاج، توسعه سلامت و بهداشت... مستلزم در اختیار داشتن فناوری هسته ای است و کشورهای فاقد این فناوری در دهه آینده، کشور عقب مانده محسوب می شوند

بسم الله الرحمن الرحیمتعالی و پیشرفت کشور در سایه اسلام و تامین، امنیت، رفاه و آسایش مردم از اهداف همیشگی نظام اسلامی است.

همه می دانیم که امروزه پیشرفت کشورها در ابعاد مختلف و تامین رفاه مردم از جمله در تولید انرژی پاک و سالم، افزایش محصولات کشاورزی، رقابت پذیری تولیدات صنعتی، درمان بیماری های صعب العلاج، توسعه سلامت و بهداشت... مستلزم در اختیار داشتن فناوری هسته ای است و کشورهای فاقد این فناوری در دهه آینده، کشور عقب مانده محسوب می شوند.

ملت ایران با هوشمندی و هدایت عالمانه رهبری این نیاز را درک کرد. نخبگان و دانشمندان زیادی دست به کار شدند و با وجود تمام تحریم های علمی و فنی و اقتصادی با توکل بر خدا و باور "ما می توانیم" با خون دل های فراوان، هزینه های زیاد و تقدیم شهدایی بسیار ارزشمند بالاخره به این فناوری دست یافتیم .

مستکبران حسود و تمامیت خواه که نمی توانند پیشرفت ملت ها را ببینند درصدد  بهانه جویی و سنگ اندازی بر آمدند و اقدامات ظالمانه ای را علیه ملت ایران تدارک دیدند تا راه بر پیشرفت ما ببندند، صدور قطعنامه های مکرر، اعمال  تحریم های غیر قانونی و ترور دانشمندان هسته ای از این جمله این مظالم است.

رهبری هوشیار و حکیم انقلاب اسلامی با اعلام موضع مقتدرانه با نرمش قهرمانانه برای اتمام حجت به دشمنان و بی اثر کردن بهانه های آنان در افکار عمومی جهان مسیر مذاکره را گشودند. اما 12سال مذاکره و گفتگو و باز گذاشتن درب مراکز هسته ای به روی انواع نظارت ها و کنترل ها و دادن انواع امتیازات تاکنون ثابت کرده است که دشمن به دنبال حل مساله نیست و اهداف دیگری در سر می پروراند.

عهد شکنی های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته ای بویژه طی دو سال گذشته همچنین خلف وعده های آنان در قرارداد الجزایر، در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق و معاهدات آمریکا با دیگر کشورها مثل لیبی، کره شمالی، تعهدات تجاری با چین و حتی قرداد سالت2 با روسیه ثابت می کند. همانگونه که بارها و بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس محترم جمهور و وزیر خارجه رسما اعلام کرده اند آمریکا عهد شکن و کاملاً غیر قابل اعتماد است.

آنها حتی در مذاکرات اخیر هم نارو زدند و با وجود اینکه هیئت ایرانی با صرفنظر کردن از بعضی حقوق، امتیازاتی را به آنها داد، آن نمک نشناسها با انتشار گزاره برگ آمریکایی زیر همه توافقات زدند همانطور که وزیر امور خارجه ایران گفت: فکت شیت آمریکایی دروغ است.

این واقعیتهای غیر قابل انکار ایجاب می کند که همیشه مراقب حیله آمریکای عهد شکن باشیم و گرفتار دام فریب آمریکا که بارها نشان داده است که اگر در قراردادی امتیازات مورد نظرش را دریافت کند و امتیازات طرف مقابل به شرط و شروط و یا زمان آینده موکول شود قطعا زیر تعهد خود خواهند زد. لذا تنها راه اطمینان بخش این است که تبادل امتیازات بین طرفین همزمان باشد و به آینده و شرط و شروط موکول نشود و همانطور که رئیس جمهور محترم رسما گفتند تمام تحریم ها همزمان با توفقات لغو شود. در همین ارتباط و برای اطمینان از منطقی بودن نتایج مذکرات ما وظیفه خودمان می دانیم همانطور که تاکنون با وحدت بر همه ی توطئه های آمریکا غلبه کرده ایم امروز هم با وحدت کلمه گزاره برگ ملی خود را در مقابل گزاره برگ جعلی آمریکا منتشر کنیم تا همه مردم جهان واقعیت را بدانند و معلوم باشد که اگر احتمالا مذاکرات به نتیجه نرسید مقصر آمریکاست.


گزاره برگ ملت ایران در مذاکرات هسته ای

ما ملت ایران با تأسی به رهبر فرزانه وحکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح مقامات عالی کشور با انتشار این گزاره برگ ملی شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول زیر می دانیم:


اصل یک: تمامی تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و هم زمان با امضاء توافقنامه کاملا لغو "نه تعلیق "شود و به هیچ شرطی موکول نشود.

اصل دوم: دستاوردهای هسته ای و میزان غنی سازی باید در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.

اصل سوم: هیچ محدودیتی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای وجود نداشته باشد.

اصل چهارم: نظارت ها و بازرسی ها در حد متعارف بین المللی باشد و هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی پذبرفته نشود.

اصل پنجم: هیچ گونه نظارت بر مراکز نظامی و امنیتی و اعمال محدودیت برای نیروهای مسلح پذیرفته نیست.

اصل ششم: تعهدات مندرج در توافقات هسته ای باید دو جانبه و همزمان بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم می توانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

ما اعلام می داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق باید در توافقنامه هسته ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است که از عدم توافق بدتر است و یک قرداد تحمیلی، استعماری و غیر قانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه ی امضای قراردادی بدون رعایت اصول شش گانه فوق را ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: