جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸
berooz
۱۰:۴۷:۰۶
یادداشت و گفتگو
بدون اجازه آمریکا یک تیر هم شلیک نمی‌کنیم
اعترافات تکان‌دهنده یک فرمانده ارتش آزاد؛
boletبدون اجازه آمریکا یک تیر هم شلیک نمی‌کنیم
کادرسازی منافقین با نقاب شبکه «جم»
تلاش برای بازسازی سازمان نفاق؛
boletکادرسازی منافقین با نقاب شبکه «جم»
کد خبر: ۶۶۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۳
فرمانده سپاه فجر فارس:
سردار غیب پرور گفت: مالک اشتر هم زمانه را خوب می دید و هم وقایع را بسیار خوب تحلیل می نمود، دشمن شناسی و ولایت پذیری مالک اشتر در نقطه اوج قرار دارد.
به گزارش تنویر:جشنواره مالک اشتر سپاه فجر فارس با هدف معرفی رده های برتر این سپاه با حضور سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور فرمانده سپاه فجر، حجت الاسلام حاجی زاده نماینده ولی فقیه در سپاه فجر و پاسداران و بسیجیان از سراسر استان فارس در محل سالن امام (ع) شیراز برگزار گردید.

سردار غیب پرور در ابتدای صحبت هایش در این مراسم با تشریح ویژگی های مجاهدان راه خدا بر اساس آیات 119 تا 122 سوره توبه، گفت: اولین ویژگی مجاهدان راه خدا وفاداری نسبت به رهبری الهی است، این ویژگی دو شاخصه دارد، اولین شاخصه اصل عدم تخلف از قوانین حاکم است و اصل دیگر اعتقاد به نظام است، دومین ویژگی فداکاری در راه اسلام و رهبر الهی است، سومین ویژگی تلاش و همت خستگی ناپذیر است، مجاهد راه خدا نبایستی احساس ضعف و خستگی کند، بخصوص ما که لباس پاسداری از انقلاب اسلامی را بر تن داریم می بایستی همچون یک مجاهد راه خدا از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم، البته آسان نیست، چهارمین ویژگی دشمن ستیزی است، چرا مالک اشتر بعنوان یک الگو برای ما معرفی شده است، مالک اشتر هم زمانه را خوب می دید و هم وقایع را بسیار خوب تحلیل می نمود، دشمن شناسی و ولایت پذیری مالک اشتر درنقطه اوج قرار دارد و پنجمین ویژگی هم انفاق و صدقه در راه خداست.

فرمانده سپاه فجر فارس افزود: کسانی که این پنج ویژگیِ مجاهدان راه خدا را داشته باشند عمل صالح انجام می دهند، بر همین اساس پاسداران و بسیجیان می بایستی 4 نکته را هم در خودشان تقویت نمایند، اولین نکته اخلاص در عمل است، نکته دوم خلاقیت، ابتکار، ابداع و هوشمندی است، پاسدار انقلاب باید مبتکر باشد یعنی اگر ابزارِ حداقلی داشته باشیم از آن حداکثر بهره برداری را حاصل کنیم، نکته سوم تدبیر و حکمت است، انجام مسئولیت بدون برنامه ریزی و دقت ممکن نیست، شاخصۀ فرد حزب اللهی این است که با برنامه حرکت می کند نه اینکه با روزمرگی کارها را انجام بدهد، فرد حزب اللهی کارها را با برنامه ریزی، با حکمت، با تشکیلات و سازماندهی انجام می دهد، نکته چهارم هم دارا بودن اقدام جهادی است یعنی بسیجی باشیم، البته اقدام جهادی الزاماتی هم دارد، اقدام جهادی با معرفت دینی و معرفت انقلابی میسر است.

وی در ادامه صحبت هایش خطاب به فرماندهان نواحی بسیج فارس گفت: معرفت دینی یعنی نسبت به مسائل دینی تامل کنیم و سوال کنیم، معرفت انقلابی هم یعنی امام امت، رهبری انقلاب و شهدایمان را بشناسیم، چرا وقتی که در برخی حوزه ها یا پایگاه های مقاومت بسیج حضور پیدا می کنیم تصاویر شهدای آن منطقه و محله را نمی بینیم؟ بالاترین کار فرهنگی معرفی شهیدان به آحاد جامعه است.

سردار غیب پرور خاطرنشان نمود: مجاهد در راه خدا آرامش ندارد، دائم دچار دغدغه است، چشم های بیدار می توانند حیات انقلاب را تضمین کنند، نباید اجازه بدهیم فرمانده در کسوت تک تیرانداز عمل کند اگر دچار غفلت شویم این اتفاق روی می دهد.

فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه بعضی ها بدنبال این هستند که نارضایتی را در بین مردم ترویج دهند، گفت: در موضوع جنگ نرم و جنگ فرهنگی سه مرحله تعریف می کنیم فاز اول فتح ذهن هاست، فاز دوم تهییج احساسات است و فاز سوم هم فتح قلب هاست، برخی سیاستمداران بر اثر همین فرآیند منحرف می شوند.

سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور در پایان صحبت هایش خطاب به پاسداران و بسیجیان فارس گفت: روح جشنواره مالک اشتر این است که اِی بسیجیان و پاسداران انقلاب اسلامی خودتان را به جناب مالک اشتر نزدیک کنید، ببینید مالک اشتر که بود، مالک اشتر جز در سایه سار امیرالمونین علی (ع) قابل معرفی نیست و پاسداران ما هم قابل تمجید نیستند مگر در سایه سار رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای (مدظله العالی)، موفق و سربلند باشید.

در ادامه این برنامه از حجت الاسلام شیخعلی به عنوان مسئول نمونه ورتبه اول استان در بین حوزه نمایندگی در سپاههای تابعه سپاه فجر فارس تقدیرشد ولوح سپاس را به ایشان تقدیم نمودند.

نام:
ایمیل:
* نظر: