آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
قنوت سرخ
یادداشت/حسین قدیانی
boletقنوت سرخ
خطر جنگ، واقعی یا ساختگی؟
یادداشت/ دکتر شعبانعلی رمضانیان
boletخطر جنگ، واقعی یا ساختگی؟
می‌گفت هیچ وقت بسیج را رها نکنید
شهید مدافع حرم حسین معزغلامی؛
boletمی‌گفت هیچ وقت بسیج را رها نکنید
کد خبر: ۷۶۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۸
سخنگوی ارشاد:
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضور سالار عقیلی در شبکه "من و تو" توجیه پذیر نیست.

حسین نوش آبادی در نشست خبری این هفته خود با ابراز تعجب از حضور سالار عقیلی در این شبکه  افزود: حضور وی در شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب "من و تو" قابل دفاع و توجیه پذیر نیست.

 

نوش‌آبادی در این نشست با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر گفت: در آستانه فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی هستم، انقلابی که نقش رسانه در پیروزی آن مؤثر بود و به همان میزان مطبوعات در بسیج عمومی و حضور مردم در شکل‌گیری نهضت امام خمینی(ره) نقش داشتند. 

 

نوش‌آبادی از برگزاری آیین تجلیل از برگزیدگان آزمون قرآن و عترت وزارت ارشاد خبر داد و گفت: این برنامه 25 بهمن‌ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 

وی از برگزاری مراسم کتاب سال با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: سی‌وسومین دوره جایزه جهانی کتاب سال دهه فجر با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود. این برنامه امسال برای نخستین‌بار به صورت الکترونیکی برگزار شد. همچنین امسال 12 اثر از کشور‌های آمریکا، هلند و آلمان برگزیده شده است.

 

سخنگوی وزارت ارشاد با اشاره به اثر «افسار» محسن چاوشی گفت: متن اثر چاوشی که «افسار» نام دارد از دفتر موسیقی مجوز گرفته اما موسیقی آن بدون مجوز است که این امر موجب نگرانی شده است.

 

وی با اشاره به حضور خواننده سنتی کشور در یک شبکه صهیونیستی گفت: حضور خواننده مشهور سنتی کشور در یک شبکه ماهواره‌ای صهیونیستی باعث شگفتی همه شد و دلایل آن در دست بررسی است، البته این کار به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

 

وی افزود: متأسفانه تخلفی صورت گرفته اما هنوز درباره حضور یا عدم حضور سالار عقیلی در جشنواره موسیقی فجر و یا محدودیت فعالیت وی تصمیم‌گیری نشده است. باید موضوع بررسی شود و بعید است که وزیر ارشاد نسبت به این امر واکنش سریع نشان دهد.

 

نوش‌آبادی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه ارشاد درباره همکاری هنرمندان با رسانه‌های معاند نظام تنها به موضع‌گیری کلی اکتفا کرده، اقدام عملی و بازدارنده ارشاد در این باره چیست، اظهار داشت: مقررات اجازه نمی‌دهد فردی با یک شبکه معاند نظام همکاری کند و فرقی نمی‌کند که در قالب سفارش، حضور، ارسال عکس و فیلم ارتباط داشته باشد.

 

وی افزود: موضوع تخلفات بررسی می‌شود اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد آسیب‌شناسی این موضوع است.

 

نوش‌آبادی درخصوص راه جلوگیری از این اتفاقات گفت: این اتفاقات نگران کننده است اما وزارت ارشاد به تنهایی نمی‌تواند از آن جلوگیری کند و باید همه نهاد‌ها در رفع آن وارد عمل شوند.

 

سخنگوی وزارت ارشاد درخصوص برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب گفت: شهر آفتاب تا قبل از نمایشگاه کتاب آماده می‌شود و برگزاری در آن مقرون بصرفه‌تر است و اولویت ما برگزاری در این مکان است تا باغ کتاب و مصلی. همچنین مصلای تهران مجموعه‌ای دیدنی است اما برای برپایی نمایشگاه پیش‌بینی نشده است.

 

نوش‌آبادی افزود: اینکه تمام نمایشگاه‌ها از سال آینده در بیرون از تهران برگزار شود استقبال می‌کنیم و اگر در شهر آفتاب امکانات رفاهی فراهم شود به آنجا می‌رویم.

 

وی درباره همکاری با شبکه جم گفت: ما با اصل شبکه مخالفیم و همکاری را ممنوع می‌دانیم. توصیه ما این است که هنرمندان اولویت کار را به داخل کشور بدهند و فریب مسئولان این شبکه‌ها درباره معروف شدن را نخورند.

 

سخنگوی وزارت ارشاد درباره طرح پیشنهادی افزایش تعرفه کاغذ وارداتی گفت: ما مخالف این کار هستیم و اجازه تصویب آن را نخواهیم داد، همچنین همه تلاش خود را برای به نتیجه نرسیدن این طرح پیشنهادی می‌کنیم و با پافشاری در مقابل آن می‌ایستیم.

 

نوش‌آبادی درباره فعالیت هفته‌نامه یالثارات در قالب سایت گفت: لغو مجوز یالثارات در قالب هفته‌نامه بوده و به فعالیت سایت مربوط نمی‌شود.

این خبر تکمیل می شود...

نام:
ایمیل:
* نظر: