جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷
berooz
۱۷:۲۵:۴۳
کد خبر: ۸۲۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
درهفته عقیدتی سیاسی انجام شد :
استاد شهید مرتضی مطهری از برجسته ترین و عالی ترین نخبه های فکری حوزه علمیه قم و نهضت اسلامی ایران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تنویر خنج ، به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی مراسم گرامیداشت و تجلیل در سپاه ناحیه خنج با حضور پایوران و سربازان وظیفه در نمازخانه ناحیه برگزارشد. در این مراسم حاج آقا زمانی که به عنوان سخنران بودند گفت :  استاد شهید مرتضی مطهری از برجسته ترین و عالی ترین نخبه های فکری حوزه علمیه قم و نهضت اسلامی ایران بود. او فردی مورد اعتماد امام راحل و از تئوریسین های تراز اول انقلاب اسلامی بود که متأسفانه در اولین بهار انقلاب از بوستان پرطراوت انقلاب چیده شد.


استاد شهید مطهری از عالیترین نخبه های فکری حوزه و نهضت اسلامی بود

وی گفت : درحالی که انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید استاد مطهری در 12 اردیبهشت 1358مظلومانه به شهادت رسید. بدین ترتیب استاد در کمتر از سه ماه در دوران حیات نظام مقدس اسلامی حضور داشتند در طول این مدت علاوه بر فعالیت های گسترده ای که به انجام می رساندند تعدادی مقاله و سخنرانی درباره انقلاب اسلامی و موضوعات اساسی پیرامون آن عرضه کردند.

استاد شهید مطهری از عالیترین نخبه های فکری حوزه و نهضت اسلامی بود

ایشان بیان کردند :  پس اردیبهشت ماه هر سال، همه اهل فرهنگ و دین و قلم و بیان را یادآور مردی می سازد که حضورش برکت بود، و قلمش انعکاس دانایی و بیانش فریاد آگاهی و شاید بتوان همه حیات او را در دو ساحت آموختن و آموزاندن خلاصه کرد از این رو بهتر که او را شهید عرصه علم و معرفت و تفکر و اندیشه و آگاهی و دانایی نامید.او تصریح کرد : در اردیبهشت 58 صاحب فضیلتی را از دست دادیم که امیر عارف جماران او را فرزند عزیز و حاصل عمر خویش توصیف کردند که پشتوانه ای برای حوزه های دینی و علمی و خدمتگزاری سودمند برای ملت و کشور بود. استادی که دعوت و ارشاد و مبارزه با تحریف ها و بدعت ها را اولین مسئولیتی می دانست که در دوره خاتمیت پیامبران به عالمان، انتقال یافته و خود نیز سنگربانی متعهد برای این جایگاه بود.ایشان در پایان گفتند :  دیروز شیوه دشمن در برخورد با رهبران و مغزهای متفکر انقلاب اسلامی، از میان برداشتن شخص او بود و امروز شیوه دشمن در برخورد با مغزهای متفکر انقلاب اسلامی از میان بردن یاد و نام و خاطره آنهاست.  دراین مراسم قطعه شعری توسط یکی از بسیجیان و مقاله ی توسط یکی از سربازان دررابطه با شهید مطهری قرائت شد.


استاد شهید مطهری از عالیترین نخبه های فکری حوزه و نهضت اسلامی بوداستاد شهید مطهری از عالیترین نخبه های فکری حوزه و نهضت اسلامی بوداستاد شهید مطهری از عالیترین نخبه های فکری حوزه و نهضت اسلامی بود
نام:
ایمیل:
* نظر: