يکشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۷
berooz
۰۲:۱۹:۱۰
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
کد خبر: ۸۵۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۴
فرمانده سپاه شهرستان مهر:
فرمانده سپاه شهرستان مهر گفت: دشمن امروز با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد، اما ما که دغدغه داریم چرا تلاش نمی کنیم که ظهور را جلو بیاندازیم و با این اقدام دشمن مقابله کنیم.

به گزارش تنویر سرهنگ دوم پاسدار مهدی قادری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهر در کمیته بزرگداشت هفته عفاف و حجاب که در سالن جلسات سپاه مهر برگزار شده بود ضمن تسلیت به مناسبت در گذشت حضرت خدیجه(س) بیان داشت: درس و فرمول بزرگی که از زندگی این بزرگوار می توان گرفت تبدیل دارایی های مادی به معنوی است که ایشان تمام دارایی خود را صرف پیشرفت، عزت و عظمت اسلام کرد.

وی ضمن یادآوری پیام مقام عظمای ولایت امام خامنه ای(مد ظله العالی) به کنگره شهدای زن در تاریخ شانزده اسفندماه سال 1391 که موجب شد از شانزدهم تا بیست و یک تیر ماه به عنوان هفته حجاب معرفی گردد اظهار داشت: امروز عفاف و حجاب و بخصوص حجاب و چادر حضرت زهرا(س) یک پرچم برای ما و بانوان ماست و یکی از سوال های اساسی که در اذهان شکل می گیرد اینست که چرا دشمن روی چادر و عفاف بانوان تمرکز کرده و در صدد است به تدریج جامعه را عاری از عفت نماید و این یادگار حضرت زهرا(س) را از دستان ما بیرون آورد.

قادری تاکید کرد: دشمن در دو فضای مجازی و حقیقی کار خود را شروع کرده و عمده فعالیت خود را در فضای مجازی که محدویت زمانی و مکانی ندارد و به راحتی می تواند اهداف خود را تا اتاق خواب مسلمانان منتقل کند قرار داده است، که هزینه بسیار هنگفتی نیز در این رابطه متحمل می شود در صورتی که دولت آمریکا بدهکار ترین دولت دنیاست.

فرمانده سپاه مهر بیان داشت: به چه دلیل آمریکا امروز در جنگ نرم روی بانوان تمرکر کرده در صورتی که در جنگ سخت آقایان در خط مقدم بودند ولی در جنگ نرم خط مقدم را بانوان تشکیل می دهند و با توجه به روایات احادیث آیات قرآن کریم و کلام نورانی حضرت امام(ره) می توان به چرایی این موضوع پی برد.

وی در ادامه با بیان این کلام حضرت امام (ره) که می فرمایند از دامن زن مرد به معراج می رسد افزود: دشمن روی این فضیه بسیار کار کرده، دامنی می تواند مرد را به معراج برساند که پاک و مطهر باشد و اگر این دامن آلوده شد از چنین دامنی مرد به معراج نخواهد رسید و به همین دلیل است که در جنگ نرم بانوان را مورد هدف قرار می دهند.

فرمانده سپاه مهر با تاکید بر اینکه در حال حاضر در کشور ما 3000 کانال ماهواره قابل دریافت است که 130 شبکه ی آن فارسی زبان و خاص جمهوری اسلامی و برای براندازی نظام است بیان داشت:دشمن انگشت خود را به سمت حیا و عفت عمومی جامعه گرفته و عفت مخصوص خانم ها نیست آقان را نیز شامل می شود همانگونه که قرآن ابتدا به آقان دستور داده که چشم های خود را فرو ببندند و در مرحله دوم به خانم ها، بنابر این عفت مخصوص خانم ها نیست اما حجاب و چادر مخصوص خانم هاست.

وی درتکمیل سخنان خود با اشاره به فراضی از دعای امام زمان (عج) که از خداوند در خواست می کند که به زنان حیا و عفت تفضل فرماید ("و علی النساء بالحیاء و العفه")اظهار داشت: این درخواست به دلیل اهمیت این موضوع است که اگر خانمی در منجلاب مسائل اخلاقی قرار گرفت می تواند ده ها و صد ها مرد را هم به این وادی وارد نماید.

قادری ادامه داد: دشمن امروز با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد دشمن سعی می کند به هر طریقی که شده ظهور را به عقب بیاندازد اما ما که دغدغه داریم چرا تلاش نمی کنیم که ظهور را جلو بیاندازیم و با این اقدام دشمن مقابله کنیم.

وی افزود: ما باید عملیات فرهنگی بزرگی را آغاز کنیم بر علیه بی حجابی، امروز بی حجابی در حال خشک کردن ریشه دین ما، اعتقادات ما، انقلاب ما و خانواده های ماست.

فرمانده سپاه مهر گفت: برای بلایای طبیعی ستاد بحران در شهرستان ها تشکیل می شود ولی برای آسیب ها و معضلات اجتماعی که ضرورت بیشتری دارد ستاد بحرانی تشکیل نمی شود.

سرهنک دوم پاسدار مهدی قادری فرمانده سپاه شهرستان مهر در پایان سخنانش به بیان اهداف هفته عفاف و حجاب و برنامه های این هفته برداخت و تصریح کرد: هدف ما در این هفته شناساند توانایی عرصه های فعالیت بسیج جامعه زنان و ترویج الگوی موفق و کارآمد به جامعه، تبیین پیام مقام معظم رهبری به کنگره شهدای زن، ارتقاء جایگاه و شان زنان، گرامی داشت روز جامعه زنان، آشنایی و فرهنگ سازی و ایجاد زمینه جذب زنان به بسیج و تبین فرهنگ و تفکر بسیجی و مقابله با جنگ نرم در رابطه با جایگاه و حقوق زنان است.

و در ادامه به برنامه های این هفته پرداخت و بیان داشت: یکی از محوریترین برنامه هایی که در این هفته اجرا خواهد شد تجمع و راهپیمایی جامعه زنان شهرستان به عنوان مدافعان حریم خانواده خواهد بود، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع حجاب و عفاف، معرفی شهدای شاخص در بعد حجاب و عفاف، راه اندازی ایستگاه ها ی پاسخ به سوالات شرعی و مشاوره مذهبی پیرامون حجاب و عفاف، فروش لوح فشرده و کتاب های ارزشی همراه با تخفیف و ایجاد زمینه حضور همراه با مطالبه کودکان و نوجوانان با شعار جامعه اخلاقی آینده بهتر را از دیگر برنامه های این هفته برشمرد.

دشمن با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد.

دشمن با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد.

دشمن با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد.

دشمن با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد.

دشمن با رواج بی حیائی و بی عفتی در جامعه ظهور را به تاخیر می اندازد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: