يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
berooz
۲۰:۵۸:۲۸
کد خبر: ۸۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
سومین روز از رقابتهای سی و یکمین دوره بازیهای المپیک برزیل در شرایطی پیگیری شد که کاروان ورزش ایران روز خلوتی را سپری کرد و در انتظار مدال است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج ورزشکاران فارس به نقل از مهر سومین روز از رقابتهای سی و یکمین دوره بازیهای المپیک دوشنبه در برزیل درحالی پیگیری شد که کاروان ایران روز خلوتی را سپری کرد. در این روز پوریا نوروزیان در ماده تفنگ به مصاب رقبا رفت. مهسا جاور با یک روز تاخیر در مسابقه شانس مجدد شرکت کرد. اما در کنار این موضوع رئیس کمیته بین‌المللی المپیک با رئیس فدراسیون جهانی تکواندو دیدار کرد و شاهد برگزاری مراسم بدرقه ورزشکارانی چون بهداد سلیمی در وزنه برداری و اعضای تیم دوومیدانی برای رفتن به ریو بودیم.

تیرهایی که به هدف نرسید/ اعتراف تیرانداز ایران به کم تجربگی خود
در سومین روز از رقابتهای المپیک و در رشته تیراندازی این بار یکی از مردان تیرانداز ایران به مصاف رقبا رفت. پوریا نوروزیان تنها نماینده مرد تیراندازی ایران در مرحله مقدماتی رشته تفنگ ۱۰ متر بادی به مصاف حریفان خود رفت و با جای گیری در رتبه  ۲۲  از رسیدن به مرحله فینال بازماند. در این مرحله ۵۴ تیرانداز در خط آتش حضور داشتند که از این بین ۶ نفر دارای مدال طلای المپیک و World cup  در ادوار مختلف هستند.

پوریا نوروزیان در پایان این رقابت با بیان اینکه شرایط خوبی نداشته، گفت: " من به تجربه کم خودم باختم. مثل بقیه هم کمبود امکانات نداشتم. در تفنگ بادی مشکل فشنگ نداشتیم اما باختم. همه تلاشم را انجام داده بودم تا جواب حمایت ها را بدهم اما المپیک است و استرس هایی که فقط باید در المپیک باشی تا درک کنید. برای اینکه در توکیو روی سکو باشم باید چهارسال فقط تمرین کنم و به دنبال حواشی این رشته نباشم. از هیچ فردی انتظاری ندارم و می‌خواهم خودم برای این سالها برنامه ریزی کنم. "

پاروی جاور میلیمتری از فینال بازماند
رقابت مرحله شانس مجدد تنها بانوی قایقران ایران در المپیک روز یکشنبه به دلیل نامساعد بودن هوای جوی به روز دوشنبه عصر موکول شده بود . مهسا جاور رویینگ سوار المپیکی ایران در کنار نمایندگان ترینیدادوتوباگو، الجزایر،  پرو و باهاماس در خط مسابقه قرار گرفت. جاور که در صورت قرار گرفتن در بین دو قایقران برتر این مسابقه به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کرد، با مقام سومی میلیمتری از صعود بازماند. نمایندگانی از کشورهای ایتالیا،روسیه،کرواسی، اوکراین،مجارستان،هند و بلاروس به فینال این رقابتها راه پیدا کردند.

جاور در پایان مسابقه این روز خود خاطرنشان کرد: من از اول می دانستم که المپیک میدان بزرگ و مهمی است و تمام تلاشم را انجام دادم. از نتیجه ای که گرفتم راضی هستم. به آن چیزی که می خواستم، نرسیدم اما مهم این است برابر حریفان قدرتمند جهانی در ثانیه ها کم آوردم. همین نتیجه هم در سطح المپیک برای من خیلی خوب است. من تنها آسیایی بودم که در گروه بندی تمام حریفانم جهانی تعیین شدند.

بانوی پاروزن ایران تاکید کرد: بعد از مسابقه دچار سرگیجه شدم و مدت زیادی در اتاق استراحت کردم. بعد از مسابقه به حدی رسیده بودم که نای حرف زدن نداشتم حتی برای برداشتن قایق مربی ام کمکم کرد. بعد از آن هم مدت زیادی سرگیجه داشتم اما حالا بهتر هستم و امیدوارم فردا که برای رنکینگم در نیمه نهایی e و f پارو می زنم بتوانم خوب کار کنم.

همین طور غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقراین کشورمان که در محل برگزاری رقابت های روئینگ المپیک حضور داشت و از نزدیک شاهد رقابت مهسا جاور بود، اظهارداشت: اشتباه جاور در هزار متر اول بود، چرا که او در آخر توانست خودش را برساند ولی در استارت دیر شروع کرد. به نظر من او می توانست صعود کند و اشتباه تاکتیکی خودش باعث شد که عقب بیافتد. من شاهد بودم که دیشب دقیقا مربی اش همین نقطه ضعف را به او گوشزد کرد.

تکواندو، وزنه برداری و دوومیدانی به همراه بهداد سلیمی بدرقه شدند
مراسم بدرقه تیم‌های ملی وزنه برداری و تکواندو، دوومیدانی به همراه بهداد سلیمی وزنه بردای کشورمان دوشنبه شب در تهران برگزار شد. در این مراسم که از سوی حامی مالی این سه فدراسیون برگزار شده بود، از ورزشکاران اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ ریو تجلیل شد.

در میان وزنه‌برداران بهداد سلیمی و تکواندوکاران سجاد مردانی، فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و کیمیا علیزاده به همراه مربیان آن‌ها حضور داشتند. محمود صمیمی، لیلا رجبی، حسن تفتیان، رضا قاسمی، محمدجعفر مرادی، محمد ارزنده، کاوه موسوی، پژمان قلعه‌نویی، حمیدرضا زورآوند دوومیدانی‌کاری بودند که در این مراسم حضو رداشتند. احسان حدادی نیز به دلیل اینکه در اردوی آلمان به سر می‌برد در این مراسم غایب بود. علی کفاشیان، محمد نصیری و حمید سجادی از دیگر اعضای حاضر در این مراسم بودند. همچنین در این مراسم از پیشکسوتان دوومیدانی نیز تجلیل شد.

اولین گروه تیم ملی دوومیدانی بامداد سه‌شنبه راهی ریو می‌شود.

اگر به کسب مدال امید نداشتم المپیک نمی رفتم
بهداد سلیمی وزنه بردار ملی پوش و شایسته ایران در این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی می گویند که بهداد مدتی پیش مصدوم بوده و نباید انتظارات را بالا ببریم  هم گفت: من قطعا اگر امید به کسب مدال نداشتم به بازیهای المپیک نمی رفتم و امیدوارم بتوانم نتیجه خوبی کسب کرده  و مدال خوبی کسب کنم. 

وی در مورد اینکه آیا با مدال به ایران بازخواهد گشت هم خاطرشان کرد: از الان نمی توان گفت ولی من تمام تلاشم را خواهم کرد.

قضاوت کوبل داوری هندبال ایران در آوردگاه المپیک 
اما به غیر از ورزشکاران در این روزها شاهد قضاوت داوران ایران به عنوان یکی دیگر از جلوه های نمایندگان کشورمان در المپیک نیز هستیم. سید علیرضا موسویان و مجید کلاهدوزان کوبل داوران المپیکی ایران هستند که به قضاوت در بازی های المپیک ریو دعوت شده اند. این تیم کوبل داوری هندبال ایران در چارچوب مسابقات هندبال بازی های المپیک، امروز صبح به وقت ایران دیدار تیم های بانوان هلند و آرژانتین را قضاوت کردند. 

دیدار هاشمی با رئیس فدراسیون جهانی تکواندو؛ نظارت دقیق تر بر داوری ها
در دیدار هاشمی با چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو عنوان شد که فدراسیون جهانی تکواندو بر داوری این دوره از بازیها نظارت دقیق تری خواهد داشت .  هاشمی خطاب به دکتر چو با تاکید بر ضرورت اعمال دقت در داوری این دوره از بازیها اظهار داشت: بسیار ناراحت کننده است ورزشکاری که با تحمل مشقات و سختی های فراوان به المپیک راه می یابد بر اثر یک اشتباه داوری و قضاوت از حق خود برای رسیدن به مدال و موفقیت محروم شود.

وی ادامه داد: بسیار امیدواریم در این دوره از بازیها شاهد داوری ها و قضاوتهایی عادلانه و بدون مشکل باشیم تا ورزشکاری که شایسته کسب مدال است بتواند به حق خود دست یابد.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو نیز ضمن تقدیر از کمیته ملی المپیک ایران به دلیل حمایتهای ویژه از این رشته و همچنین حساسیت و پیگیری مسایل اینچنینی گفت: استفاده از سنسور در کلاه ورزشکاران در این دوره از بازیها به همین دلیل و در جهت کاهش خطای انسانی صورت گرفته و فدراسیون جهانی نیز بسیار علاقمند است تا نظارت دقیق تری در امر داوری داشته باشد، به نحوی که رضایت همگان در این دوره از بازیها تامین شود.

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: