دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
berooz
۱۲:۳۷:۱۹
کد خبر: ۹۲۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
۶ مهر ۱۳۹۵
یادواره شهید آبروی محله، گرامیداشت خاطره شهید صمد هوشیار با حضور خانواده های شاهد و ایثارگر، اقشار مختلف مردم و مسئولان در کوچه شهید صمد هوشیار واقع در محله بوکان برگزار شد.
یادواره شهید آبروی محله، گرامیداشت خاطره شهید صمد هوشیار با حضور خانواده های شاهد و ایثارگر، اقشار مختلف مردم و مسئولان در کوچه شهید صمد هوشیار واقع در محله بوکان برگزار شد.

سخنران این مراسم حاج جواد شکری یادگار دفاع مقدس و از مدافعان حرم  حضرت زینب(س)بود.

محله بوکان شش شهید سرافراز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سرباز شهید :
( صمدهوشیار )
نام پدر:مظفر
تاریخ تولد :1339
محل شهادت :زاهدان
تاریخ شهادت:1365/11/19
محل دفن:گلزار شهدای محله ی بوکان

(صمد) با خون خود در شرق دجله
به جان دشمنان افکند آذر

زندگینامه:
در چهاردهم خرداد ماه سال 1339متولد شد که او را《بهادر》 نیز صدا می زدند. هفت ساله بود که تحصیلات ابتدایی را در《محله بوکان از دبستان منوچهری》شروع کرد و مقطع راهنمایی را در《مرودشت《و متوسطه را در《شیراز》 تا موفقیت پشت سر گذاشت. در طول دوران تحصیلی همراه و هم دوش پدر به دامپروری و کشاورزی مشغول بود.

با اوج گیری انقلاب در راهپیمایی ها و تظاهرات علیه حکومت پهلوی حضوری فعال داشت.به واسطه ی خدمت سربازی در سال 1365پس از گذراندن دوره ی آموزشی در《شهرستان جهرم》 روانه ی مرز های شرقی 《زاهدان》 شد و در آنجا با دل و جان به مبارزه و با اشرار و سوداگران مرگ و ضد انقلاب پرداخت و سرانجام در تاریخ 1365/11/19بین 《زاهدان و لار》در درگیری همراه با چند نفر از هم رزمانش، به دست اشرار ضد انقلاب به شهادت رسید.


پیکرپاک و مطهر این عشایر زاده ی غیور با حضور مردم شهید پرور و عشایر طوایف مختلف در《محله ی بوکان》تشییع و به خاک سپرده شد.

پیراهن پاره پاره اش را بنگر
زخم تن چون ستاره اش را بنگر

بر روی زمین فتادنش را دیدی
برخواستن دوباره اش را دیدی

سرباز وطن چو می کنیم یاد تو را
گوییم که هزار بار آفرین باد تو را

ما در پی حفظ شرف ودین وطن
از شیر حماسه پرورش داد تو را

 

نام:
ایمیل:
* نظر: