سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
berooz
۱۰:۲۳:۲۴
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
بازخوانی پرونده ای فراموش شده
حجه الاسلام مصلی نژاد در گفتگو با تنویر عنوان نمود:
boletبازخوانی پرونده ای فراموش شده
کد خبر: ۹۸۳۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
حجه الاسلام مصلی نژاد در گفتگو با تنویر عنوان نمود:
شاید بعد از گذشت سالها و روی کار آمدن نسلهای سوم و چهارم انقلاب ضرورت بازخوانی و عبرت آموزی از تاریخ را احساس نمائیم چه تاریخ صدر اسلام و چه تاریخ انقلاب اسلامی ایران....

شاید بعد از گذشت سالها و روی کار آمدن نسلهای سوم و چهارم انقلاب ضرورت بازخوانی و عبرت آموزی از تاریخ را احساس نمائیم چه تاریخ صدر اسلام و چه تاریخ انقلاب اسلامی ایران تا اینکه بتوانیم همیشه در صراط مستقیم اسلام ناب و تابع محض ولایت باقی بمانیم.

حجه الاسلام علیرضا مصلی نژاد از روحانیون جهرمی فعال در عرصه فرهنگی با موضوع بازخوانی اسناد لانه جاسوسی و نقشه های شوم آمریکای جنایتکار برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی که نمونه های آن را حتی تا زمان حال هم مشاهده می کنیم، به گفتگو با خبرنگار تنویر نشست.

حجه الاسلام مصلی نژاد با اشاره به سخنان و مواضع امام راحل عظیم الشأن که در مورد تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت: وقتی اسنادی که از آنجا به دست آمده را بازخوانی می کنیم به اهمیت این کار پی برده و آن را نمونه ای از الطاف خفیه الهی نسبت به انقلاب می دانیم.

وی افزود: سندهای به‌دست آمده از سفارت آمریکا بتدریج در بیش از پنجاه جلد کتاب تحت عنوان "اسناد لانه جاسوسی امریکا در ایران" منتشر گردید. این اسناد غیرقابل خدشه، از اسرار‌جاسوسیها و دخالتهای بیشمار امریکا در ایران و کشورهای مختلف جهان پرده برمی‏داشت و اسامی بسیاری از عوامل و رابطها و جاسوسهای امریکا و انواع شیوه‏های جاسوسی و تحرکات سیاسی این کشور را در مناطق مختلف جهان افشامی‏کرد.

اشغال سفارت آمریکا در فرهنگ برآمده از انقلاب اسلامی ما به نام «اشغال لانه جاسوسی» معروف گردیده است،

این فعال فرهنگی برخی از راهکارهای استکبار  به جهت براندازی نهضت امام خمینی (ره) برآمده از این اسناد را اینگونه معرفی می کند: نزدیک شدن به افراد و استخدام حتی در بالاترین رده های حکومت که نمونه‌ی بارز آن ابوالحسن بنی صدر بود که به عنوان کارشناس مسائل اقتصادی مطرح و بعد از آن هم به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود.

یکی دیگر از نقشه های براندازی توطئه‌ی جنگهای قومی، تجزیه طلبی و جنگ مذهبی در قسمتهای مختلف کشور بود.

حجه الاسلام مصلی نژاد با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، برنامه ریزی براندازی از نظر اقتصادی اعتصابات کارگری تعطیلی کارخانه ها و زمین زدن اقتصاد کشور ایجاد فاصله طبقاتی را از دیگر مکشوفات به دست آمده از آن اسناد برشمرد.

حذف و ترور شخصیتی و فیزیکی چهره های رده بالا و دارای نفوذ انقلابی مانند شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید چمران و...، اغتشاش در دانشگاهها و به تعطیلی کشیدن آنها، تقویت احزاب و مطبوعات مخالف امام و انقلاب وابسته در ایران، استفاده از محافل و شخصیتهای فرهنگی و جذب نخبگان در این زمینه، نفوذ در افراد و چهره های رده بالای انقلاب حتی روحانیون نیز از دیگر برنامه های براندازی بر طبق آن اسناد بوده است.

وی از دیگر اسناد به دست آمده را پیدا کردن افرادی به عنوان سرپل در میان روشنفکران اعتدالی و روحانیون سنتی مخالف با خط امام(ره) و رقیب سازی برای رهبری با نزدیک شدن به آیت الله شریعتمداری مرجع وقت را از دیگر برنامه های شوم استکبار معرفی نمود.

حجه الاسلام مصلی نژاد با اشاره به استفاده از تنش مرزی بین ایران و عراق و ترغیب صدام به جنگ با ایران را از نمونه‌ی نقشه های آمریکا به جهت براندازی انقلاب از بعد خارجی آن ذکر نمود.

این فعال فرهنگی با برشمردن دیگر موضوعات کشف شده از آن اسناد مانند: نفوذ بر افراد از طریق بستگان، جاسوسی، راه اندازی خانه های فساد، تشکیل پرونده های شخصیتی از قبیل قدرت طلبها، حسادت ها، جاه طلبی ها، کینه های سیاسی و انتقام را از دیگر راه کارهای استکبار برای مقابله با نظام برشمرد و تصریح کرد: اگر بصیرت نداشته و پیرو ولایت فقیه نباشیم ممکن است با این نقشه های متنوع دشمن در میدان مبارزه شکست بخوریم. 
نام:
ایمیل:
* نظر: