آخرین اخبار
گزارش
22 بهمن 93
هانیه پورحسین/ خبرگزاری ایسنا
bolet22 بهمن 93
هانیه پورحسین/ خبرگزاری ایسنا
22 بهمن 93
محسن تورع/ خبرگزاری نسیم
bolet22 بهمن 93
محسن تورع/ خبرگزاری نسیم
22 بهمن 93
عباس امیری/ روزنامه سبحان
bolet22 بهمن 93
عباس امیری/ روزنامه سبحان
کد خبر: ۹۸۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
میلاد امیری نژاد:
یکی از عوامل مهمی که سبب رشد و تعالی ملتها می شود درس گرفتن از گذشته و مد نظر قرار دادن عبرت های تاریخی است و ملتی که از گذشته خود درس نگیرد و اشتباهات خود را تکرار کند محکوم به شکست و نابودی است.
به گزارش روابط عمومی بسیج رسانه فارس، یکی از عوامل مهمی که سبب رشد و تعالی ملتها می شود درس گرفتن از گذشته و مد نظر قرار دادن عبرت های تاریخی است و ملتی که از گذشته خود درس نگیرد و اشتباهات خود را تکرار کند محکوم به شکست و نابودی است.

کمتر از یک دهه پیش، بر این ملت روزهایی گذشت که هر ثانیه آن، برای علاقه مندان به نظام اسلامی تلخ و ناگوار بود. عدم تمکین از قانون، دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی های غیر قانونی و نهایتا اردوکشی های خیابانی، جملگی از مواردی بود که در سال 88 وضعیت اجتماعی و سیاسی کشور را بحرانی کرد و بسیاری از آنها که انتظار می رفت یاری کننده نظام در روزهای سخت باشند، خود به عاملان فتنه تبدیل شده و در آتش آن دمیدند.

شاید آن روز که دو تن از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 88 از پذیرش نتیجه انتخابات سر باز زدند، کمتر کسی تصور می کرد کشور 8 ماه درگیر فتنه داخلی شود و خون پاک بسیاری از جوانان وطن در اثر این آتش برافروخته شده بر زمین بریزد.

شاید آن روز که مقام معظم رهبری در حالی که تنها 24 ساعت از برگزاری انتخابات بیشتر نگذشته بود، از توطئه عوامل خارجی ودشمنان داخلی و تلاش آنها برای تلخ کردن کام ملت سخن گفتند، کمتر کسی باور می کرد خیل عظیمی از عوامل سرویسهای ضد امنیتی کشورهای غربی نظیر سیا، موساد و ام آی 6 به همراه منافقین در کف خیابان های تهران و برخی دیگر از شهرها حاضر شوند و در آتش فتنه بدمند.

بنابراین نخستین و مهمترین عبرت تاریخی از فتنه 88 لزوم تمکین از قانون و ولایت فقیه است.

تجربه تاریخی چند دهه گذشته نشان می دهد هرگاه در کشور ما به مُر قانون عمل شده و همه جریانات، احزاب و گروه ها در چارچوب قانون حرکت کرده اند روزهای خوبی برای ملت ما رقم خورده و هرگاه ولایت فقیه در بحران ها فصل الخطاب قرار گرفته، تهدیدها به فرصت تبدیل شده اند.

بنابراین پاسداشت 9 دی، تنها پاسداشت یک واقعه تاریخی نیست بلکه پاسداشت مستمر و همیشگی قانون گرایی و تبعیت عملی از ولایت فقیه است. از این رو، مسئولانی که تصمیم می گیرند در این روز مهم با صفوف مردم همراه نشوند و یا مراسم آن را هر سال کمرنگ و کمرنگ تر برگزار کنند، در واقع ظرفیت های خود برای تکرار فتنه های مشابه در آینده را برملا می کنند.

بنابراین، به معدود کسانی که هنوز با امواج انقلابی ملت ما همراه نشده اند و در صدد سنگ اندازی در این مسیر هستند، تنها می توان توصیه کرد که پیش از آنکه خالقان 9 دی، بار دیگر در صحنه حاضر شوند و معادلات رایج سیاسی و اجتماعی را به کلی بر هم زنند، با خواست و اراده ملی همراه شده و در جهت منافع ملی گام بردارند.

و فراموش نکنیم که به گواهی تاریخ انقلاب اسلامی، در پس هر فتنه ای در این کشور 9 دی وجود دارد.


میلاد امیری نژاد رئیس سازمان بسیج رسانه فارس

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: