آخرین اخبار
گزارش
یک روز خاص با آدم های خاص
مهمانی بدون دعوت نامه
boletیک روز خاص با آدم های خاص
امیر مسعود انصاری
مراسم یادواره آبروی محله برگزار شد+ تصاویر
یادواره شهید حبیب الله بهزادی
boletمراسم یادواره آبروی محله برگزار شد+ تصاویر
امیر مسعود انصاری
محفل باشکوه قرآنی در قالب کرسی تلاوت قرآن کریم در مسجد شهرک شهید قاضی سپیدان
برگزاري محفل کرسی تلاوت در دهه فجر
boletمحفل باشکوه قرآنی در قالب کرسی تلاوت قرآن کریم در مسجد شهرک شهید قاضی سپیدان
امیر مسعود انصاری
یادداشت و گفتگو
به تشریح برنامه های دهه فجر پرداخت.
اسماعیل پولاد در گفت و گو با تنویر:
boletبه تشریح برنامه های دهه فجر پرداخت.
امیر مسعود انصاری
تعامل و همکاری با مجموعه نمایندگی بیش از پیش ادامه خواهد داشت.
رستمی در گفت و گو با تنویر:
boletتعامل و همکاری با مجموعه نمایندگی بیش از پیش ادامه خواهد داشت.
امیر مسعود انصاری
کد خبر: ۹۹۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸
سرهنگ رستمی، مسول ستاد نماز جمعه سپیدان:
سرهنگ رستمی مسئول ستاد نماز جمعه سپیدان با بیان کیفیت نماز استسقاء برای نزول رحمت الهی و آمدن باران در سپیدان گفت: نماز طلب باران در شهر اردکان دوشنبه اقامه می‌شود.
به گزارش تنویر سپیدان به نقل از سپیدان پرس ، روح الله رستمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سپیدان پرس اظهار‌ داشت: بنا به اعلام امام جمعه سپیدان برای نزول رحمت الهی و آمدن باران در شهرستان نماز استسقاء یا همان نماز طلب و درخواست نزول باران و رحمت الهی خوانده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این نماز روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه در شهر اردکان خوانده می‌شود، گفت: نماز طلب باران در شهر اردکان در زمینی بیرون از شهر حدفاصل اداره آموزش وپرورش و سه راه بیمارستان امام حسین( زمین روبروی گاراژ رئیسی)در ساعت ۱۱ صبح اقامه می‌شود.
مسئول ستاد نماز جمعه سپیدان با اعلام اینکه این نماز در اردکان به‌ امامت حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی انور خوانده می‌شود در بیان کیفیت نماز باران افزود: بهتر است مردم برای اقامه نماز استسقاء سه روز روزه بگیرند و با دهان روزه این نماز خوانده شود.
وی خاطر‌نشان کرد: نماز باران مثل نماز عید دو رکعت است و رکعت اول پنج قنوت و رکعت دوم‏ چهار قنوت دارد و بهتر است که با جماعت‏ خوانده شود.
رستمی افزود: در قنوت‌‏ها هر دعایى می‌‏توان خواند اما بهتر است دعایى خوانده‏ شود که در آن از خداوند طلب باران شده باشد و قبل از هر دعا صلوات بر پیامبر و آلش فرستاده شود و مستحب است که حمد و سوره‏‌اش نیز بلند خوانده شود.
وی با ابراز "این نماز براى جلب رحمت پروردگار است و بهتر است فرزندان را نیز همراه خود به بیابان ببریم" گفت: در مستحبات نماز امورى ذکر شده که همه حالت رقت و زارى و نیاز بندگان را می‌‏رساند تا جلب رحمت کند و قطعاً خداوند بخشنده و مهربان است و ما وظیفه داریم تا به درگاه خداوند دعا کنیم.
فرمانده سپاه سپیدان با تأکید بر اینکه وظیفه انسان دعا و درخواست کردن از خداوند است و خداوند هم مهربان و بخشنده است، افزود: در جامعه‌ای که خشکسالی در آن ایجاد شده وظیفه ما دعا کردن برای نزول باران رحمت است و قطعاً خواندن نماز باران و دعا کردن مؤثر است.
به گزارش سپیدان پرس از ابتدای فصل سرما در شهرستان سپیدان متاسفانه میزان بارندگی تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: