چهارشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
berooz
۱۲:۳۲:۰۰
آخرین اخبار
گزارش
هدف دشمن تصرف فضاي فکري و روحي کشور است!
بيانات امام خامنه‌اي در ديدار اعضاي ستاد کنگره‌ي شهدا
boletهدف دشمن تصرف فضاي فکري و روحي کشور است!
بين برادران مؤمن اختلاف هيچ به مصلحت نيست
بيانات مهم امام خامنه‌اي در ابتدای درس خارج فقه مورخه (۵ مهر ۱۳۹۵):
boletبين برادران مؤمن اختلاف هيچ به مصلحت نيست
با دشمن نابکار، مذاکره به نتيجه نمي‌رسد
بيانات امام خامنه‌اي در جمع قشرهاي گوناگون مردم استان‌هاي مختلف کشور:
boletبا دشمن نابکار، مذاکره به نتيجه نمي‌رسد
یادداشت و گفتگو
کد خبر: ۹۹۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
از طرف مردم قدر شناس و شهید پرور شهرستان مرودشت برگزار گردید:
در مورخه چهارشنبه 95/10/22به مناسبت ارتحال حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی آن یار دیرین امام و رهبری مراسمی در مسجد الرسول شهرستان برگزار گردید .

سخنران این مراسم امام جمعه محترم شهرستان حجه الاسلام احمدی بودند که به بیان مطالبی پیرامون زندگینامه ، مبارزات و خدمات این مبارز خستگی ناپذیر پرداختند.خلاصه ای از این مطالب به شرح زیر است :

حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی در سن 14 سالگی برای ادامه تحصیل از شهر بهرمان شهرستان رفسنجان وارد قم جهت ادامه تحصیل شدند. در نزدیکی منزل امام خمینی (ره)خانه ای اجاره کردند  و از همان کودکی با رفتار ومنش و اندیشه های امام آشنا شدند و آرام آرام در شخصیت امام ذوب شدند .ایشان با همان سن کم ، اما با هوش و درایت بالا کم کم وارد حلقه های درسی امام خمینی (ره) و آیت الله بروجردی (ره) و علمای بزرگ آن زمان می شود. دوستی این شخصیت مبارز با مقام معظم رهبری در کودکی در بین الحرمین کربلای معلی می باشد.در طول مبارزات خود علیه حکومت ستم شاهی پهلوی 7 بار دستگیر شدند ، یکی از اقدامات این بزرگوار در دوران اسارت حفظ 16 جزء قران کریم و نوشتن کتاب تفسیر راهنما بود. از دیگر آثار این شخصیت مبارز و خستگی ناپذیر نوشتن کتاب (امیرکبیر) می باشد که در ان کتاب راهکار های مهم سیاسی و علمی ارائه شده است و ایشان در خاطرات خود نوشته اند که بنده شخصیت امیر کبیر را به خاطر دو خصلت دوست داشته ام. مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی.از خدمات ایشان خرج کردن مال و اموال خود در راه انقلاب بود و در بیان حقایق آزاده بودند وحق رابیان می کردند گرچه این حقیقت تلخ باشد. اختلاف نظر ها و اجتهاد های بین ایشان و مقام معم رهبری (مد ظله العالی) نتوانست رفاقت و دوستی بین آنها را از بین ببرد.   

از دیگرشاخصه های این شخصیت صبور، تعبد نسبت به انقلاب داشتند و خط قرمز ایشان انقلاب اسلامی بود.

در این مراسم عموم مردم قدر شناس ، مسولین ادارات و ارگان ها و نهاد حضور داشتند . فرماندهی محترم سپاه ناحیه مرودشت به همراه جمعی از کارکنان ناحیه نیز در این مراسم حضور داشتند.


مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشت
نام:
ایمیل:
* نظر: