یادواره شهید شاخص استان فارس و شهرستان اوز؛سردار بهرام مبارکی در سامانه شاد آموزش و پرورش برگزار شد.
 یادواره شهید شاخص استان فارس و شهرستان اوز، سردار بهرام مبارکی صبح امروز با حضور سرگرد پاسدار فضل اله سلمانپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه اوز و محمدرضا رضایی رئیس آموزش و پرورش شهرستان اوز به‌صورت مجازی در سامانه شاد به همت حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده و اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد. 

محمدرضا رضایی ضمن خوش آمدگویی به معلمان و دانش آموزان حاضر در نشست مجازی یادواره شهید سردار مبارکی، با بیان اینکه نقش شهدا به ویژه سردار بهــــرام مبارکی را در امنیت و آرامش کنونی جامعه را بی‌بدیل است، گفت: شــهدا عشق به شهادت داشتند و تا زمانی که این عالم هستی برپاست، شهدا زنده اند.

سرگرد پاسدار فضل اله سلمانپور با تشکر از آقای رضایی ریاست آموزش و پرورش شهرستان اوز جهت فراهم نمودن ابزار لازم برای برگزاری یادواره شهید سردار مبارکی ویژه دانش آموزان در برنامه شاد، به تشریح آیه 169 سورا آل عمران پرداخت و گفت: طبق این آیه شهادت مرگ دیگری است که خداوند آن را برای بندگان خاص خود و کسانی که در راه خدا جهاد می کنند، قرار داده است و شهدا پس از شهادت زنده اند و روح آنها منشا اثر می باشد.

وی با بیان زندگی نامه شهید مبارکی گفت: شهید سردار مبارکی فردی محبوب و توانمند در ابعاد مختلف فرماندهی بود و جزء اولین فرماندهان به شهادت رسیده در عملیات غرورآفرین مرصاد در سال 67 می باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه اوز ادامه داد: اگر ما بخواهیم راه شهدا را ادامه بدهیم، اگر بخواهیم در کشورخودمان نقش آفرینی بکنیم، عرصه بسیج جای است که می توان درآن نقش آفرینی نمود. 

وی افزود: بسیج دانش آموزی بخشی از خانواده بسیج مستضعفین است که در مدارس فعال است و واحدهای دانش آموزی بسیج در مدارس زیرنظر حوزه بسیج شهید فهمیده شهرستان به فرماندهی جناب سروان یمانی درحال فعالیت می باشد.

سرگرد سلمانپور ضمن دعوت از دانش آموزان جهت عضویت در بسیج، تاکید کرد: بسیج شامل عرصه های مختلفی شامل فرهنگی، هنری، علمی، ورزشی، نظامی و... می باشد که هرکس بخواهد عضو شود می‌تواند در یکی از این قسمت ها مشغول به فعالیت شود.

فرمانده ناحیه اوز در پایان با بیان اهمیت انتخابات پیش رو گفت: نقش رای اولی ها و دانش آموزانی که به واسطه کمبود سن حق رای ندارند در انتخابات بسیار مهم است و رای اول ها با شرکت در انتخابات می تواند نشاط آفرینی نمایند.