آخرین اخبار
کد خبر: ۹۸۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در شیراز:
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق ریسک سیاسی صادرات به کشور عراق را با کارمزد یک درصد در سال می‌پذیرد.

 

به گزارش «بیکافارس»، سیدکمال سیدعلی عصر دیروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان فارس با بیان اینکه صندوق ضمانت صادرات ایران کل ریسک سیاسی صادرات به کشور عراق را با کارمزد یک درصد در سال می‌پذیرد اظهار داشت: این در حالی است که کارمزد صندوق ضمانت صادرات به کشورهای دیگر 3 تا 4 درصد است.

وی در توضیح این مطلب عنوان کرد: به عنوان مثال اگر سرمایه‌گذار برای ساخت و راه‌اندازی یک کارخانه سیمان نیاز به سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری در کشور عراق داشته باشد می‌تواند کارخانه‌اش را با 100 هزار دلار در سال ضمانت کند.

سیدعلی با اشاره به ارائه محصول جدید در صندوق ضمانت صادرات ویژه نوسانات نرخ دلار و یورو گفت: اگر براساس یکسان‌سازی نرخ ارز و سایر مسائل نرخ ارز کاهش یابد صندوق ضمانت صادرات ریسک کاهش نرخ ارز را میپذیرد و اگر بر اثر نوسانات نرخ ارز افزایش یابد سود آن به صادرکننده تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت صادرات در همه استان‌ها کارگزاری دارد عنوان کرد: در سال 94 تنها 1.5 درصد پوشش‌های صندوق ضمانت صادرات توسط کارگزاری‌ها در استان‌های مختلف بوده است زیرا در برخی از جاه‌ها پتانسیل صادرات وجود ندارد یا به دلیل اینکه ما به کارگزاری‌ها حقوق نمی‌دهیم آنها موفق عمل نکرده‌اند.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با بیان اینکه پوشش این صندوق در استان فارس 199 میلیون دلار بوده است افزود: این صندوق تاکنون 20 میلیون دلار خسارت به صادرکنندگان استان فارس پرداخت کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: