کد خبر: ۱۲۵۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس خبر داد:
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس از فعالیت 850 گروه جهادی بسیج در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهت کمک به مردم، قطع زنجیره شیوع کرونا و کمک به بیماران کرونایی و کادر درمان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تنویر سازندگی، سرهنگ پاسدار اسماعیل قزل سفلی، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ورود نیرو های مخلص، مومن و صالح در میدان مبارزه با کرونا گفت: گروه های جهادی بسیج سازندگی استان فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان فارس تا کنون به صورت جهادی و شبانه روزی در زمینه های مختلف در کنار مردم بوده اند.
وی ادامه داد: 850 گروه جهادی بسیج در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهت کمک به مردم، قطع زنجیره شیوع کرونا و کمک به بیماران کرونایی و کادر درمان وارد میدان شده اند.
قزل سفلی با اشاره به محور های فعالیت این 850 گروه های جهادی افزود: بخشی از گروه های تخصصی جهادی بسیج با اجرای طرح «همیار سلامت» جهت کمک به کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز کرونایی به این قشر زحمت کش و خط مقدم مقابله با کرونا شتافته اند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس با اشاره به این که گروه های جهای برای اجرای طرح "همیار سلامت" سازماندهی، آموزش و بکارگیری می شوند، اضافه کرد: این سازماندهی ها در سه دسته دارای تخصص، تحصیلات مرتبط و تحصیلات غیر مرتبط جهت امور پشتیبانی، سازماندهی و به کمک مدافعان سلامت می شتابند و برخی جهادگران نیز در تعامل با بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با گذراندن دوره های آموزشی فشرده به بیمارستان های کرونایی در سطح استان فارس به کمک کادر درمان اضافه می شوند.
آموزش و تبلیغ رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم، شناسایی افراد آسیب پذیر از کرونا در محلات همانند افراد مسن و بیماران دارای زمینه آسیب پذیری از کرونا و تهیه مایحتاج و ملزومات روزانه آنها از جمله اقدامات گروه های جهادی محله محور در دور جدید فعالیت های این گروه ها در سراسر استان فارس است که مسئول سازمان بسیج سازندگی استان فارس به آن اشاره کرد.
وی با بیان تداوم کمک های مومنانه توسط خیرین و گروه های جهادی در سراسر استان افزود: برپایی کمپ های تبلیغی، ترویجی، آموزشی در سطح محله ها و شهرها؛ خدمت رسانی به بیمارستان های دارای بیماران کرونایی(از قبیل آب میوه و...)؛ تبلیغ و ترویج پویش های من ماسک می زنم در فضای حقیقی و مجازی؛ تغسیل و تدفین بیماران متوفای کرونایی؛ کمک به تهیه جهیزیه ها در جهت تسهیل ازدواج آسان؛ کمک به اشتغال افراد بیکار شده از کرونا؛ نذر خون؛ تسفیه حساب دفتری نیازمندان در محلات محروم؛ توزیع داروهای گیاهی در بین بیماران کرونایی و تشکیل پویش گرمای محبت برای تهیه لوازم گرمایشی(بخاری) جهت نیازمندان از جمله اقدامات گروهای جهادی در سراسر استان فارس است.
قزل سفلی بیان کرد: تولید ماسک و مواد ضد عفونی، ضدعفونی هدفمند برخی اماکن عمومی و پر تردد در سطح استان فارس نیز که توسط گروه های جهادی بسیج سازندگی از ابتدای کرونا در استان فارس آغاز شده است که با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت هدفمند و با تشدید عملیات های جهادی ادامه پیدا می کند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: